Frontend Geliştiriciler İçin CloudFlare UI Framework

CloudFlare geçtiğimiz günlerde Backbone’dan React.js sistemlerini elden geçirdi. Bu, güncellenmiş bir frontend UI framework olarak geldi ve ekip bunu açık kaynak hale getirdi. CF-UI olarak kısaltılan CloudFlare UI Framework, React iş akışına bağlanabilen frontend kodlarının ücretsiz bir açık kaynak kodlu kütüphanesi.

Takım, birden fazla repo’da kodu yönetmek için Lerna.js gibi yeni teknolojileri de kullanıyorlar. CloudFlare, kod kalitesini kontrol etmek için birim testleri ile birlikte frameworke özel bileşenler ekledi. Dokümantasyon ve kod snippet’leri dahil olmak üzere bu sayfadaki tüm bileşenler için canlı bir demo görebilirsiniz. Tüm kod React ile oluşturulmuştur, bu nedenle sayfalandırma, açılır menüler, giriş alanları ve hatta otomatik metin kopyalama gibi farklı bileşenler için yapılan sınıfları genişletir. GitHub‘daki tüm paketlere göz atabilir ve hepsi npm aracılığıyla yüklenebilir. Bunun, Bootstrap gibi basit bir frontend frameworkü olmadığını (her ne kadar kendi stilini taklit etse de) unutmayın. Bunun yerine, bu frontend bileşenleri için tam bir React + Redux yaklaşımıdır. Bileşenlerle React yaparak, npm ile kitaplıkları kurarak ve React Redux aracılığıyla bağlamalar ekleyerek daha rahat çalışmanız gerektiğini unutmayın.

Tüm bu projeler açık kaynaktır ve sitenize eklemek kolaydır. Bireysel bileşenlerin sitenizin başlığına ekleyebileceğiniz kendi JS dosyaları bulunur. Ve daha fazla bilgi edinmek isterseniz GitHub sayfasındaki tüm bileşenlere göz atabilirsiniz. Hızlıca giriş yapmak için, canlı örnekler ve kaynak kod parçalarını burada bulabilirsiniz. Ve tabii ki, teknik özellikler için sorularınız veya fikirleriniz varsa, daha fazla bilgi için tartışmalar dizinine göz atın. Ayrıca CloudFlare devs mesajlaşmayı deneyebilir veya onlara @Cloudflare kullanıcı adıyla tweet gönderebilirsiniz. Bu makalede CloudFlare UI Framework’ten bahsettik. Bu konu hakkındaki fikirlerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar