Facebook ve Twitter’da Kusursuz Post Nasıl Hazırlanır?

Bir sosyal medya stratejisini yönetmek, her ölçekteki bireyler ve işletmeler için zorludur. İçeriğinizi ne zaman yayınlayacağınızı keşfetme sanatı var. Sosyal medya analizlerinizi sürekli ölçmek gerekiyor. Ve tabii ki, ilgi çekici içeriğin paylaşılması için sürekli talep görmesi gerekiyor. Buna ek olarak, her önemli sosyal ağ, hem nasıl kuruldukları, hem de kitlenizin her birinde ne beklediği konusunda ayrılmaya devam etti. Her farklı platformun kendi karakter sınırlamaları, en iyi yayınlanma süresi, ideal görüntü boyutu ve daha fazlası vardır. Instagram’da paylaşım yapmanın yolu, örneğin tam olarak aynı makale ve ya konu için Twitter’dan çok farklı! Sınırlı zaman ve kaynaklarla her bir sosyal medya kanalı için benzersiz bir yayın oluşturmak zor olabilir, ancak çabaya değer. Peki her bir sosyal ağ için mükemmel bir post ne gibi görünüyor? Bu makalede, epik, ilgi çekici ve güzel hazırlanmış Facebook, Twitter ve Instagram iletileri oluşturma süreci boyunca size rehberlik edeceğiz. Ayrıca, sorunsuz bir deneyim içinde her sosyal platform için mükemmel güncellemeyi hazırlamanıza yardımcı olmak için sizinle çok özel olan yeni bir Tampon özelliği paylaşmak isteriz. İçeriğinizi neden her bir sosyal ağa uyarlamalısınız? Önemli markalar ve sosyal medyada başarılı olanlar, her bir sosyal medya platformu için ağlar arasındaki mesajlarını değiştiriyorlar. Benzersiz bir sesle ve doğru ağda doğru kitleyi hedefleyen bir mesajla içeriği paylaşarak, yayınlarınızın aldığı ileti miktarında ve mesajınızın ne dereceye kadar ulaştığında büyük bir fark yaratabilirsiniz. Örnek olması açısından Nike’ın aynı içeriği farklı platformlarda nasıl paylaştığına bir göz atalım: Facebook

Twitter Twitter’da, Nike mesajı Twitter’ın 140 karakter sınırına sığacak şekilde indirdi ve Facebook’taki yazının son satırını kullanarak ve eşlik eden video ile işleri basitleştirdi:

Facebook’ta Mükemmel  Post Nasıl Oluşturulur?  

 Yazıları kısa ve etkili tutun

Kısa ve net bir metin yazın. 90 karakterden daha kısa tutmalısınız. Bir URL’ye sahipseniz o metnin üstüne yakın yerleştirdiğinizden emin olun. Paylaşımınızda konu hakkında bir soru sorabilirsiniz. Bu postunuza geri dönüşleri dolasıyla etkileşimi arttıracaktır.

Verdiğiniz linkleri kısaltın

Kitlenize Facebook’tan seslenirken, blog ve ya web sitenizden yazı kopyalamanız için bir URL eklemeniz gerekir. Bu çirkin uzun bağlantıyı goo.gl ve ya bit.ly ile kısaltarak daha çekici hale getirebilirsiniz.

Hedef kitlenizi belirleyin

Bir ülkeyi, dili ve ya kitleyi hedefliyorsanız, yayınları alakalı ve kendileri için özel hale getirin.

Zamanında tanıtın

Daha büyük bir kitleye ulaşmak ister misiniz? 24 saat içerisinde Facebook’ta “sponsorluk hikayesi” olarak yayınlayın. Bir reklam birimi olarak çalışmasını sağlamak için görüntünün kare olduğundan emin olun.

Resim boyutlarını ayarlayın

Kullandığınız görüntüler en az 300 × 300 piksel olsun.Yüksek çözünürlüklü bir görüntü kullanın.  

Etkileşim kurun

Bir görüntüyü Facebook’ta yayınlamak işin sadece başlangıcıdır. Yorumları ve hatta sorularla kitlenizle etkileşim kurmalısınız.   Twitter’da Mükemmel Post Nasıl Oluşturulur?

Gerçek zamanlı bir ağ olduğundan, takipçilerinizi uzun süre bekletmeyin.

Takipçilerinize anlık cevaplar yazmalısınız. Özellikle bir işletme profili yönetiyorsanız takipçilerinizi bekletmemelisiniz. Mümkünse iş dünyasının jargonundan kaçının.

Takipçileri çizmek için mizah, ilham ve haber değeri olan içeriği dahil edin.

 

Fotoğraflar ve video, içeriği ilgi çekici olarak iki katına çıkarabilir

Twitter’da içerik olarak karakterden fazlasına sahipsiniz. Pazarlama cephanenizi fotoğraflar ve ya YouTube videoları gibi zengin medyayla donatın; kullanıcılar ile etkileşimi iki katına çıkarabilirsiniz.

Doğru zamanlama

Her işletme ve kitle farklıdır, dolayısıyla sizin için neyin işe yaradığını görmek için haftanın birden fazla gününü test etmek en iyisidir. Markanız tüketicilere doğrudan doğruya hitap ediyorsa, cumartesileri ve pazar günleri, çoğu insanın işyerinde bulunmadığı ve dolayısıyla daha fazla boş vakit geçirdiği için daha yüksek katılım oranına sahip olabilir.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar