Facebook Reklamcılık Hesabı Nasıl Ayarlanır?

Facebook Business Manager nedir? Facebook Sayfalarınızı ve reklam hesaplarınızı yönetmek için tasarlanmış bir araçtır. Business Manager’ı kullanarak şunları yapabilirsiniz:

Facebook Sayfalarınıza ve reklam hesaplarınıza erişimi yönetin.  Sayfalarınıza ve reklam hesaplarına kimlerin erişimi olduğu ve izinlerini kaldırdığını veya değiştirdiğini görün. Ajanslarla birlikte çalışın. İşletme Yöneticisi hesabınızı ajanslarla paylaşarak, reklam kampanyalarınızı yönetmenize yardımcı olabilirler. İşletme Yöneticisi hesabınız altında birden çok reklam hesabı ve kullanıcıya sahip olabilirsiniz.

Facebook’ta reklam yayınlamaya başlamak için, en az bir Facebook Sayfasını yöneten bir Business Manager hesabına ihtiyacınız vardır. Bir Facebook Sayfası eklemek için:

 

İşletme Yöneticisi Ayarlarına gidin. Kişi ve Varlıklar sekmesinin altında, “Sayfalar” ı seçin “Yeni Sayfa Ekle” yi tıklayın. 3 seçenekten birini seçin: “Bir Sayfa Talep Et”, “Bir Sayfaya Erişim İsteyin” veya “Yeni Bir Sayfa Oluştur” Erişim talep etmek veya bir sayfa talep etmek isterseniz, Facebook sayfa adını veya URL’sini girin

  İşletme Yöneticinize bir reklam hesabı eklemek için:

İşletme Yöneticisi Ayarlarınızı açın. Kişi ve Varlıklar sekmesinin altında, “Reklam Hesapları” nı tıklayın. Sayfanın sağında, “Yeni Reklam Hesapları Ekle” yi seçin. 3 seçenekten birini seçin: “Talep Ad Hesabı”, “Bir Reklam Hesabına Erişim İste” veya “Yeni Reklam Hesabı Oluşturun” Erişim isteğinde bulunmayı veya bir reklam hesabı için hak talebinde bulunmayı seçerseniz, reklam hesabı kimliğini girin. (Hesap kimliğini nerede bulacağınızı öğrenin) Reklam vermeye başlamadan önce, Facebook’a ek hesap bilgileri vermeniz ve kredi kartı verilerinizi girmeniz gerekir.

Reklam Hesabı Bilgilerinizi Ayarlama Tahmin edebileceğiniz gibi, Facebook, geçerli bir ödeme yöntemi girip bazı işletme bilgileri paylaşmadığınız sürece harcama yapmanıza izin vermez. “Reklam Hesabı Ayarları” nı bulmak için İşletme Yöneticisi menüsüne gidin ve tıklayın. Şirketinizin adını, adresini ve diğer ilgili bilgileri girerek boşlukları doldurun.

“Ödeme Yöntemi Ekle” yi tıklayarak fatura bilgilerinizi “Ödemeler” sekmesinin altına girebilirsiniz. AB’de bir iş yapıyorsanız, KDV numaranızı da girmeniz istenir. Facebook ayrıca faturalandırma para biriminizi ve saat dilimini seçmenizi sağlar. Bu bilgileri, hesabınızı oluşturduktan sonra değiştiremeyeceğiniz için son derece dikkatli olun. Reklam hesap bilgilerinizi girdikten sonra “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine basın ve ardından “Faturalandırma ve Ödeme Yöntemleri” sayfasına geçin. Faturalandırma ve Ödeme Bilgilerinizi Ayarlama Tamam, ilk kredi kartınızı Facebook reklamcılık hesabınıza ekleyelim. Bunu yapmak için, İşletme Yöneticisi menüsündeki “Faturalandırma ve Ödeme Yöntemleri” ne gidin. Yeni bir ödeme yöntemi eklemek için:

Yeşil “Ödeme Yöntemi Ekle” düğmesini tıklayın Eklemek istediğiniz yöntemi seçin Bilgilerinizi doldurun “Devam” a tıklayın Facebook, kredi kartları ve PayPal ödemeleri de dahil olmak üzere çoklu ödeme seçeneklerini kabul eder.

Son bir not olarak, hesap harcama limitinin reklam yayınlama hızınızı etkilemediğinden emin olabilirsiniz. Siz de soru ve görüşlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar