Facebook Reklamcılığını Kullanmak İçin 5 Neden

Facebook reklamcılığını kullanmanız için size 5 neden sunuyoruz. 1-Facebook Reklamcılığı Çok Etkili Olması

Bir e-Ticaret araştırmasına göre, sosyal medya pazarlamacılarının% 96’sı Facebook’u en etkili sosyal medya reklam platformu olarak görüyor. Geçtiğimiz yıllarda, sosyal medya reklamcılığı çok popüler bir pazarlama kanalı haline geldi. Bunun nedeni, en etkili ücretli reklamcılık kanallarından biridir; yeni potansiyel müşteriler kazanmaya yardımcı olur. Facebook Reklamları hem B2C hem de B2B şirketleri için çalışmaktadır ve Facebook’ta reklam yayınlandıktan sonra pazarlama sonuçlarında 5 kattan fazla artış gösteren pek çok başarı öyküsü bulunmaktadır. Facebook reklam arabasına atlamak için çok geç olduğunu düşünüyorsanız endişelenmeyin. Hem yeni Facebook kullanıcıları hem de reklamcılık fırsatları açısından sürekli bir büyüme var. Sosyal medya reklamcılık bütçeleri, son 2 yıl içinde dünya çapında iki katına çıktı. 2014 yılında 16 milyar ABD doları olan ve 2016 yılında 31 milyar ABD dolarına ulaştı. 2017’de analistler, sosyal medya reklamları için harcamalarda% 26,3’lük bir artış öngördü. TechCrunch tarafından bildirildiğine göre, Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı 2016’da% 18 artarak 1.23 milyar kişiye yükseldi. 2-Basit Kurulum Süreci ve Hızlı Sonuçlar Fortune 500 şirketi olmanız ve ya Facebook’da reklam yayınlamanız için fon edinmeniz gerekmez. Aslında, birkaç yüz dolar sizi şimdiden oldukça uzaktan alabilir. Facebook reklamları ile ilgili en iyi şey, büyük bir çaba harcamadan başlayabilmeniz ve 10 $ kadar az harcarken ilk sonuçları görmeniz. Aslında, reklam yerleşimine bağlı olarak, kullanıcıları açılış sayfanıza, tıklama başı 0,10 dolardan 0,30 dolara geri getirebilirsiniz. Belki de bu yüzden 65 milyon işletme Facebook Sayfalarını kullanıyor ve Instagram’da 5 milyondan fazla işletme profili var. Google AdWords’e kıyasla, Facebook reklamlarını yönetmek, daha kolay bir işlemdir. Üstelik, ilk kampanyanızı kurmadan önce Facebook reklamlarını öğrenmek için fazla zaman harcamanıza gerek yok. 3-Mükemmel İzleyiciye Ulaşabilirsiniz

Ocak 2017 itibarıyla bir milyardan fazla kişi her ay Kitle Ağı aracılığıyla bir reklam görür. İnsanlara Facebook haber beslemelerini ve Instagram hesaplarını görüntüleyen denklemi ekleyin ve Facebook reklamcılığı aracılığıyla mevcut hedef kitlelerin kapsamını kavrayacaksınız. Facebook’un 1.6 milyar aylık kullanıcılarından ortalama bir kişi Facebook, Instagram ve Messenger‘da günlük 50 dakika harcıyor. Bu, diğer sosyal medya ağlarından çok daha fazlasıdır. Facebook reklamlarıyla, her birine ulaşma şansına sahip olursunuz. Facebook reklamları; hedef kitleleri, insanların ilgisini, demografik özelliklerini, yerini, web sitenizdeki eylemleri, uygulamanızla etkileşim kurma ve çok daha fazlasını temel alarak hedeflenmesini mümkün kılan, son derece özelleştirilebilir durumda. Bu, Facebook’ta, yüksek bir ROI ile ayrıntılı hedef kitleleri oluşturmak için en iyi reklamcılık ağı olmasını sağlar.

  1. Facebook Reklam Kampanyaları Özelleştirilebilmesi Facebook, video reklamlar ve anlık makale reklamları da dahil olmak üzere sürekli yeni reklam yerleşimleri ekleyerek, iyi görünümlü reklam biçimleri oluşturmak için sayısız fırsatlar sunuyor. Facebook reklam tasarımınız ve kopyanıza ek olarak, Facebook reklam kampanyanızın her öğesini özelleştirebilirsiniz; bunlara aşağıdakiler dahildir:

Kampanya hedefi Hedef kitle Teklif verme Teslim optimizasyonu

Bu seçenekler, Facebook’u akıllıca tuttuğunuz kesin reklam kampanyalarını oluşturmanıza olanak tanıyan en özelleştirilebilir reklamcılık ağı yapmaktadır. 5-Facebook Her Ay Yeni Özellikler Ekliyor

2017’de Facebook, Messenger Günü, Instagram Öyküleri, Canlı Video güncellemeleri, geliştirilmiş reklam raporları gibi pek çok yeni özellik ekledi. Tüm bu Facebook güncellemelerinin yanı sıra, reklamverenlerin hedef kitlelerine ulaşmak için artan sayıda araç ve taktikleri var. Örneğin,video reklamların ayarlanmasının bu kadar kolay olabileceğini kim bilebilirdi ki.   Şimdiye kadar, Facebook’un altı ayda bir ortalama ürün güncelleme yaptıklarını fark ettik; bu, her yıl 70’den fazla yeni ve geliştirilmiş özellik olacağı anlamına geliyor. Başka hiçbir reklamcılık ağı bunu takip edemez! Facebook’ta reklam yayınlamayı ne kadar çabuk öğrenecekseniz, sosyal medya reklamcılığının tam potansiyelini o kadar çabuk kilitlersiniz. Siz de konu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.  

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar