Facebook Reklam Öğeleri Nasıl Ayarlanmalı?

Facebook reklam öğeleriniz ve metin yazarlığı, reklam kampanyanızın başarılı olup olmadığına karar veren en iyi reklam öğelerinden biridir. Kullandığınız reklam öğesine bağlı olarak, farklı reklamların ‘TBM’si (tıklama başı maliyet) ile EBM (edinme başı maliyet) arasında % 100 veya daha fazla fark olabilir. Tüketici Edinimi, görüntülerin reklam performansının% 75 ila% 90’ından sorumlu olduğunu buldu. Bu nedenle, reklam tasarımınızı ve reklam metninizi daha iyi oluşturursunuz.

Facebook Reklam Öğelerinizi Nasıl Ayarlanmalısınız? Kampanya oluşturma aşamasında, kampanya hedefinize bağlı olarak birkaç reklam öğesi arasından seçim yapabilirsiniz.

Facebook, en iyi performansı gösteren seçeneği bulmak için 6 farklı resim reklamı seçip test etmenize izin verir. Her zaman bazı reklam öğelerini test etmenizi öneririz ve Facebook reklam tasarımınızı başlatmak için mükemmel bir yerdir.

Reklam görüntülerini seçmek için üç seçeneğiniz vardır:

Bilgisayarınızdan bir resim yükleyin Daha önce yüklediğiniz bir resmi yeniden kullanmak için kitaplığınıza göz atın Ücretsiz stok görüntüleri veritabanında resim arama

Facebook ve görüntü bankası Shutterstock arasındaki ortaklık sayesinde milyonlarca hazır resimlere ücretsiz erişebilirsiniz! Reklamlarınızın görüntülerini sık sık yenilemek çok önemli, böylece kullanıcılar onları taze ve çekici bulmaya devam ediyor. Bedava yeni resimleri hemen bulup kullanabilmeniz çok yararlıdır. Bununla birlikte, bu ücretsiz resimlerin tüm Facebook reklamverenleri tarafından kullanılabileceğini unutmayın, yani bu resimlerin çoğunun binlerce reklam kampanyasında kullanıldığı anlamına gelir. Mümkünse, reklamınız için her zaman orijinal resimleri kullanın.

Facebook Reklam Tasarımında En İyi Uygulamalar Düşük bir TBM’de tıklama getirecek kazanan reklam öğeleri yaratmanıza yardımcı olmak için, Facebook reklam tasarımı sağlayan bir liste yaptık. İyi bir Facebook reklam tasarımı oluşturmak için şunları yapmanız gerekir:

Reklamlarınızı renkli tutun, böylece hemen dikkatini çekeceklerdir. Ana değer teklifinizi reklam görüntüsüne yerleştirin, böylece insanlar bunu reklamınızı gördüğünüz gibi doğru bir şekilde okuyacaktır. Haber beslemesinin aksine reklamlar oluşturun. Reklam öğelerinizin her ekranda iyi görünmesi için doğru görüntü boyutunu (1200 x 628 piksel) kullanın.

Facebook Reklam Metninizi Ayarlama Reklam metninizi ayarlamak son derece kolaydır. Tek yapmanız gereken doğru alanlara metin girmektir. Ayrıca, reklam kampanyanızın bir ön izlemesini görürsünüz. Birden fazla reklam resmini test ediyorsanız ve ya reklamınızın farklı ekranlarda nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız (Masaüstü ve Mobil), aşağıdaki resimde vurgulanan iki menüden başka görüntüleri seçerek yapabilirsiniz. Facebook Reklamlarınızın görüntüleneceği yerdeki üç seçeneğiniz var: Haber Kaynağı, Mobil ve sağ sütun. Birçok pazarlamacı, doğru sütun reklamlarının, Haber Akışı Reklamları kadar iyi sonuç vermediğinden para kaybı olduğunu varsayıyorlar. Bununla birlikte, sağdaki reklamlar nispeten ucuzdur ve hangi reklam türünün test edilmeden kampanyanız için en iyi olduğunu asla bilemezsiniz. Onları bir deneyin. Akılda tutulmesi gereken diğer bir şey mobil hedefleme. Bazı reklamverenler, mobil olmayan reklamları tıklayan kullanıcıları mobil olmayan sitelere gönderme hatasına düşerler. Siteniz mobil cihazlara uygunsa yalnızca mobil reklamcılık kullanın, aksi takdirde Facebook mobil çok sayıda tıklama ürettiği için çok para harcarsınız. Hedefi kaldırmak oldukça basittir. Bir reklam oluştururken, mevcut üç yerleşimde bir ön izlemesini kontrol etmek için üç sekme oluşturursunuz. Her yerleşimin sekmesinin sonunda bir “Kaldır” bağlantısına sahipsiniz.  

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar