Facebook’a Video Oluşturma Geliyor !

Facebook geçtiğimiz günlerde  harika özellikler ekledi ve çok daha fazlasını da yapmayı planlıyor. Videolu cevap cephesinde, Facebook Mentions gibi özellikleri tanıttıktan sonra şirket, video yaratmaya odaklanacak yeni bir uygulama hazırladığı için video içeriği oluşturma tarzını bir üst düzeye taşıyacak.  Facebook’un VidCon Friday konferansında açıklanan bu video oluşturma uygulaması, bu yıl içinde ancak henüz belirlenemeyen bir tarihte piyasaya sürülecek. Uygulama, yukarıda sözü edilen Facebook Mentions özelliğini temel alırken, aynı anda yapımcı şirket içerik oluşturuculara ayrıca bir takım yeni araçlara erişim imkânı veren yeni bir reklam kiti de sunacak.

Diğer herşeyin sosyal tarafı için, bu yeni video uygulaması için Facebook Live’a erişmenize izin vermeniz gerekecek. Ayrıca, içerik oluşturucuların Facebook, Instagram ve Messenger’da takipçileriyle etkileşimde bulunmalarına olanak sağlayan yeni bir Topluluk sekmesi de yer alacak. Ayrıca, uygulama ayrıca içerik oluşturucularına takipçileri ve içerik tüketim alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi verecek.

Sizi bu kadar heyecanlandırdık ancak Facebook’un bu uygulamayı kullanmanız için size onay vermesi gerekiyor. Eğer onay alamıyorsanız bu uygulamayı kullanabilmek için biraz beklemeniz ve bedava sürümünün çıkması gerekiyor. (Hongkiat) Sorularınız olursa yorum yoluyla lütfen bize bildirin. Sağ üst tarafta yer alan mail aboneliği alanından abone olabilir, en yeni yayınlarımızdan ilk olarak sizler faydalanabilirsiniz.  

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar