Emeklilik Borçlanma Kredisi 2021

Emeklilik borçlanma kredisi hizmet borçlanması için anlaşmalı  bankalardan bağlanan emekli maaşından kesilmek sureti ile Öğrenim edilen 1 kredi türüdür. Emeklilik borçlanması kredisi verilip verilemeyeceği konusu bilhassa emeklilik için lüzumlu olan ıslak şartını sağlamış fakat prim eksiği olup emekli olamayanlar vasıtasıyla merak edilmektedir.

Yurtdışı borçlanma, askerlik borçlanması ve doğum borçlanması başvurusu yapacaklar da bankaların kredi verip vermediği konusunu merak ediyorlar. Bu paylaşımımızda emekli olmak için kredi nasıl alınır, kimlere verilmektedir askerlik borçlanması kredisi sağlayan bankalar hangileri,  Ziraat Bankası emekli olmak için kredi veriyor mu bu gibi emekli olacaklara kredi meselesi için detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Emeklilik borçlanma kredisi nasıl alınır ?

Emeklilik borçlanma kredisinden yararlanabilmek için emeklilikte lüzumlu olan ıslak şartını tamamlamış ve prim borcundan ötürü emekli olamıyor olmak gerekiyor. Örneğin bağkurda 2018/Haziran öncesi, 2015/Nisan evveli ve 2008/04 evveli prim borçları silinmiş ve hizmetler askıya alınmıştı. İşte bağkurda yaşı tamamlamış lakin primi yetersiz bulunduğu için bu süreleri borçlanması gerekenlere bazı koşullarda bankalar aracılığıyla kredi sağlanabilmişti.

Faiz oranlarının yüksek olması ve bağlanan emekli maaşlarının düşük olması nedeni ile çoğu banka bu krediye yanaşmıyor. Bu sebepten dolayı kredi başvurusu yapmadan evvelinde Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olunması şeklinde alınacak emekli maaşı ve borçlanma tutarlarını gösterir 1 ova alınması ve bu ova ile bankalardan Öneri alınması gerekebilir. Bankalara başvuruya istinaden banka uygun görürse krediyi tahsis eder ve emekli maaşından kesere.

Emeklilik kredisi sağlayan bankalar 2021

Geçtiğimiz yıl yapılandırma zamanında Ziraat Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde emeklilik borçlanma kredisine ilişkili olarak protokol imzalanmış ve emekliliği adalet edip prim borcundan ötürü aylık bağlanamayanlara kredi tahsis edilerek emekli olmaları sağlanmış ve bağlanan emekli maaşı da krediye aktarılmıştı.

Şu anda aktif 1 yapılandırma kanunu yoktur ve dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu ile herhangi 1 banka bünyesinde imzalanmış 1 emeklilik kredisi de bulunmuyor. Bu sebepten kredi için üst kısımda belirttiğimiz yolu takip ederek kendi imkanlarınız ile bankalardan Öneri alabilirsiniz. Emeklilik kredisi teklifi yapılabilecek başlıca bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bank,
 • Vakıf Bank,
 • Deniz Bank,
 • Türkiye İş Bankası,
 • Yapı ve Kredi Bankası,
 • Garanti Bankası,
 • TEB.

SSK emekli olmak için kredi sağlayan bankalar 2021

SSK kapsam gereğinde emekli aylığı almak için ilk sigorta başlangıç tarihine göre prim günü ve ıslak şartının sağlanması gerekebilir. Kamu bünyesinde bu konu meselesi için hatalı adlandırılan bazı durumlar mevcuttur. Boşta geçen sürelerin borçlanılması ve sigorta kapsam gereğinde saydırılması ya da kredi ile emekli olunması bunun gibi 1 vaziyet söz konusu değildir.

Kanunda borçlanılabilecek süreler banko şekilde belirtilmiştir. Bu süreler askerlik süreleri, kadınlar için doğumdan sonraki süreler, yurtdışındaki çalışma ve ya ev hanımlığı süreleri şekilde özetlenebilir. SSK’dan emekli olacaklara bu tür borçlanmaları yapmaları ve borçlanma tebliği SGK’dan geldikten sonrasında üst kısımda belirtilen metodları izlemeleri kaydı ile dikkat çekici şartlarda kredi verilebiliyor. Gene üst kısımda da değindiğimiz bunun gibi SGK ile aktif kredi protokolü imzalamış 1 banka bulunmamaktadır. Kredi başvurusunu kendi imkanlarınız ile yapmanız gerekiyor.

Doğum borçlanması kredisi sağlayan bankalar 2021

Bildiğiniz bu gibi bayan sigortalıların ilk defa SGK tescil zamanından itibaren doğan 3 çocuğa kadar doğum borçlanması yapma ve toplamda da 2160 güne kadar prim borçlanması yapma hakkı bulunuyor. Doğum borçlanması için müracaat yapanların merak ettikleri konuların başında bu borçları taksitle ödeyip ödeyemeyecekleri ya da borçlanma için kredi verilip verilmeyeceği.

Borçlanma başvurusunun ardından Sosyal Güvenlik Kurumu anlamında tebliğ edilen borç yazısı alındıktan sonrasında borcun peşin şekilde ve tek seferde ödenmesi gerekebilir. Yani SGK anlamında taksitlendirme yapılamamaktadır. Bu süreçte şahıs ova ile çalıştığı bankalardan birisine ya da üst kısımda belirtilen bankalardan birisine kredi başvurusu yapabilecektir. Kredi başvurusu banka sebebiyle değerlendirilecek ve verip verilemeyeceği meselesi için nihai 1 karara ulaşılacaktır. Kredi sağlayan başlıca banka listesi üst kısımda verilmiştir. Güncel doğum borçlanması tutarları, borçlanma başvurusunda izlenecek yol ve lüzumlu evraklar için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışı borçlanma kredisi sağlayan bankalar 2021

Yurtdışında ülkemiz ile uzun vade yani emeklilik sözleşmesi imzalamış ülkelerde ikamet eden ya da çalışan Türk vatandaşlarının bu süreleri Türkiye’de borçlanarak emekli olma hakları olmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yurtdışı hizmet borçlanması için aktif şekilde kredi anlaşması yaptığı emeklilik için kredi sağlayan bankalar bulunmuyor.

Yurtdışı borçlanma başvurusunun ardından SGK nedeniyle borçlanma tutarını gösterir ova tebliğ edilir ve insana ödeme yapması için üç aylık vakit verilmektedir. Bu vakit içerisinde şahısların çıkartılan borç tutarını peşin şekilde ve tek seferde ödemesi istenir. üç ay içerisinde ödenmediği takdirde borçlandırma işlemi iptal edilir.

Yurtdışı borçlanma yazısı tebliğ alındıktan sonrasında üst kısımda belirtilen bankalardan kredi için Öneri alınabilir. Fakat hali hazırda Türkiye’de ikamet etmeyen, kayıtlı işletme ya da kazancı olmayanlara Türkiye’den kredi tahsis edilmesi biraz zor. Yurtdışı borçlanması güncel tutarlar, lüzumlu evraklar ve bütün ayrıntılar için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Askerlik borçlanması için kredi sağlayan bankalar 2021

Erkekler er ya da erbaş şekilde geçen süreler ile yedek subaylık okulu hazırlık sürelerini borçlanarak hizmetten saydırabilmekte. Askerlik borçlanması kredisi için SGK’nın anlaşmaya vardığı yani aktif askerlik borçlanmasına kredi sağlayan bankalar bulunmuyor. Sosyal güvenlik kurumu askerlik borçlanması kredisi anlaşmalı banka olmaması sebebiyle kredinin kendi çalıştığınız bankalardan birisinden ya da üst kısımda belirtilen kredi verebilen bankalardan alınması gerekiyor.

Askerlik borçlanması için SGK nedeniyle ova gönderildikten sonrasında ödemenin en geç bir ay arasında peşin yapılması lüzumlu. Borçlanma için taksitlendirme yapılmıyor. Bu ova ile yanında bankalara müracaat yaparak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Askerlik borçlanması güncel tutarlar, başvuruda izlenecek yol ve başvuruda lüzumlu bütün evraklar için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası emeklilik kredisi başvurusu 2021

Mevcut halde Ziraat Bankası anlamında emeklilik kredisi verilmiyor. Lakin yine yapılandırma ve SGK affı düzenlemesi çıkarsa;

 • Bağkurda tekrardan yapılandırılan borçlara,
 • İhya borçlarına,
 • Diğer borçlanmalara kredi verilebilmekte.

Yeniden yapılandırma yasası çıktığında Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan ödeme listesi ve emekli olmak için ödenmesi gereken borç dökümünü alarak Ziraat Bankası’na başvurabilir ve emekli olabilirsiniz.

Ziraat bankası askerlik borçlanması için kredi veriyor mu 2021

Yapılandırma ve SGK affı zamanında kredi ile emeklilik konusu için en önemli bankalardan bir tanesi Ziraat Bankası vardır. Askerlik borçlanması, yapılandırma borçlanmasının kredi ile ödenmesi ve Öbür borçlanmalar için ekseriyetle SGK affı zamanlarında Ziraat Bankası sebebi ile kredi imkanı sağlanmakta. Lakin yapılandırma olmayan senelerde Ziraat Bankası anlamında böyle 1 imkan sağlanmamakta.

Bu halde yapmanız gereken varolan nema oranları üstünden ihtiyaç kredisi çekerek borçlanma ve diğeri prim ücretlerini ödemesi yapmak olacaktır. Askerlik borçlanması banka kredisi ile ödeyecekseniz Ziraat Bankası güncel kredi nema oranlarına sayfasından ulaşabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar