Emekli Promosyonu Ne Kadar 2021

Emekli promosyonu emekli kişilere maaş aldığı banka sebebiyle 1 defaya mahsus olmak üzere ödenen ve taban tutarı Sosyal Güvenlik Kurumu sebebi ile belirlenen ödeme türüdür. Yeni emeklilere ya da banka değişikliği yaparak başka bankaya geçen emeklilere emekli banka promosyonu ödenmektedir. 2020/Mart ayında Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar bünyesinde imzalanan protokol gereği emeklilere 2020/2023 dönemleri bünyesinde ödenecek promosyon için alt tutarlar belirlenmiştir.

Emekli maaşı banka promosyonlarından yararlanabilmeniz için tabi ki göze çarpan koşulları sağlamanız gerekiyor. 2021 yılı ile yanında emekliler 2021 emekli promosyonunun ne kadar olabileceği ile alakalı merak içerisine girmeye başladılar. Bu paylaşımımızda emekliye promosyon 2021 tutarlarının ne kadar olabileceği ve emekli promosyon 2021 alma koşulları konusu için teferruatlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bununla beraber bütün bankalar için promosyon tutarları, başvuruyu nasıl yapabileceğiniz ve bankaların emeklilere sağlamış bulunduğu bütün ayrıcalıklar meselesi için da ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

İlk emekli aylığı hangi bankaya ödenir ?

Eğer SGK emeklilik rica dilekçesinde maaş alacağınız banka tarafını doldurduysanız ilk maaştan itibaren emekli maaşınız bu bankaya gönderilir. Şayet bu bölümü boş bıraktıysanız maaşınız Ziraat Bankası’na gönderilir.Bu sebepten dolayı maaş tercihi yapılacak banka ciddiyet arz etmektedir.

Bazı bankaların emeklilere tanıdığı önemli haklar bulunmaktadır. Promosyon ödemesine ilave şekilde altın verilmesi, fatura talimatına indirim uygulanması, ek hesaptan faizsiz nakit kullandırılması bunun gibi düzenlemeler mevcuttur. Bu nedenden banka seçimi yapılırken dikkatli olunması gerekebilir. İlk emekli maaşı ne kadar olur, nasıl ve nereden alınır meselesinde detaylar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekli maaşı banka değişikliği biçiminde promosyon ödenir mi ?

Mevcut bankanızda üç yıl kaldıktan sonrasında maaşınızı taşımanız şeklinde promosyon alabilirsiniz. Emekli maaşı nakil promosyonları üst kısımda da belirttiğimiz üzere bankadan bankaya farklılık gösterir. Promosyon aldıktan sonrasında banka değişikliğini üç yıl geçmeden yapamazsınız. İlla ki banka değişikliği yapmanız gerekiyorsa da alınan promosyonun faizi ile yanında iadesi sağlandıktan ve maaştaki bloke kaldırıldıktan sonrasında atama işi gerçekleşebilecektir.  Emekli maaşı banka değişikliği yapmak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekliye en yüksek promosyon sağlayan banka hangisi ?

Yazımızın devamında da görüleceği üzere şu lahza en yüksek promosyonu emeklilere Garanti Bankası veriyor. Emekliye en yüksek promosyon sağlayan Öbür bankalar için de araştırma yapmanızı öneririz. Zira bazı bankalar üst kısımda belirtilen promosyon tutarlarına ilave şekilde ek promosyon ödemesi yapabilmekte. Çeyrek altın uygulaması olan bankalar da varolan. Paylaşımımızın devamında hangi bankanın ne kadar promosyon verdiği meselesi için bilgi verilmiştir.

Verilen promosyon tutarı, emeklilere sağlanan haklar, kullanılan indirimler bu gibi bütün bilgiler ilgili bankanın internet sayfasındaki emekli kısmında varolan olmakta. Maaş taşımadan ya da ilk emekli maaşı tercihinde banka seçmeden evvelinde buralardan araştırma yapılması sıhhatli olacaktır.

Emekliye promosyon sağlayan bankalar hangileri ?

Emeklilere promosyon sağlayan bankaların hangileri bulunduğu merak konusu. Genel şekilde Türkiye’de şubesi olan bütün bankalar emekli banka promosyonu ödemesi yapıyor.

Emekliye promosyon ne süreç verildi ?

Emeklilere ilk şekilde 2017/Mart ayı nedeniyle promosyon ödenmesi yapıldı. Dolayısıyla ilk promosyon ödemesini alanlar 2020/Mart ayından sonrasında dilerlerse maaşlarını başka bankaya taşıyabilecekler. Tabi nakil işlemi için yeni 1 promosyon alakayı olmaması, bankadan kredi çekilmemiş olması ya da maaş hesabında 1 bloke olmaması gerekiyor.

Emekli promosyon sorgulaması nasıl organize edilmektedir ?

Emekli banka promosyonunun online şekilde sorgulanabileceği 1 uygulama ya da platform bulunmuyor. E devlet sisteminde de böyle 1 hizmet söz konusu değil. Promosyon alınacak bankanın internet ya da mobil bankacılık kanalları aracılığı ile ödemenin yapılıp yapılmadığı sorgulanabilir. Online bankacılık aktivasyonu olmayanlar ise bankanın herhangi 1 şubesine kimliği ile uğrayarak bilgi edinebilir.

2021 Emekli banka promosyonundan yararlanma şartları

Bankalar promosyon ödenmesi için uygulamanın ilk başladığı senelerde en az iki adet otomatik fatura ödeme talimatı ve ek hesap açılma zorunluluğu getirmişti. Fakat sonradan bu kurallar esnetildi ve kaldırıldı. 2021 banka promosyonundan yararlanabilmeniz için tek Şart emekli maaşınızı en az üç yıl tıpkı bankadan alacağınızın taahhüdünü vermek. En az üç yıl boyunca maaş alacağınıza dair taahhüt verdikten sonrasında emekli sosyal güvenlik kurumu promosyon 2021 tutarları emekli maaş hesabınıza aktarılacaktır.

Şunu bilhassa hatırlatmak istiyoruz. Emekli promosyon şartlarından en önemlisi olan üç yıl tıpkı bankadan maaş alma şartını sonradan bozarsanız yani maaşınızı diğeri bankaya taşırsanız varolan bankanız size ödediği promosyonu faizi ile yanında arka rica edebilir. Zaten promosyon alınca maaşınıza bloke konulur ve üç yıllık vakit dolmadan maaşınızı taşıyamazsınız. Emekli maaşı banka değişikliği için en az üç yıl beklemeli ya da promosyonu iade ederek blokeyi kaldırtıp nakil işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Ters durumda nakil işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Hangi banka ne kadar promosyon veriyor 2021 ?

İlk kere emekli olduğunuzda ya da emekli maaşı atama yolu ile başka bankaya maaşınızı taşıdığınızda ödenecek taban promosyon tutarları alt taraftaki bu gibi olacaktır. Tabi bazı bankalar alıcı çekebilmek adına alt taraftaki tutarların üstünde promosyon ödemesi yapabilmekte. Hangi banka emekliye ne kadar promosyon veriyor 2021 sorusunun yanıtını burada yazmak biraz zor olacağından size tavsiyemiz maaş aldığınız ya da maaşınızı taşımayı düşündüğünüz bankanın anasayfasında Emekli bölümlerine bakın.

Her bankanın promosyona ek şekilde vermiş bulunduğu haklar bulunmaktadır. Örneğin düşük faizli kredi, otomatik ödeme talimatında ek fatura indirimi, faizsiz ek hesap benzeri. 2021 Mart ayı nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu ve ilgili bankalar ile yapılan protokol gereği bankaların ödeyecekleri emekli promosyon tutarları alt taraftaki benzeri olacaktır.

Ziraat Bankası emekli promosyonu 2021

Yapılan son mutabakat gereği Ziraat Bankası sebebiyle ödenecek emekli promosyon tutarları alt taraftaki benzeri olacaktır;Emekli banka promosyonu 2021 taban tutarları maaş tutarınıza göre belirleniyor. Buna göre;

 • Eğer 1500 TL altında maaşınız var ise emeklilere promosyon 2021 tutarınız 1 defaya mahsus: 500TL.
 • Eğer 1500 TL-2000 TL arası maaş alıyorsanız emekli maaşı promosyonu 2021 tutarı 625 TL .
 • Maaşınız 2500TL üstünde ise 750 TL emekli promosyonu alabilirsiniz.

Ziraat Bankasından promosyon alabilmeniz için maaşınızı en az üç yıl boyunca alacağınıza ilişkili olarak müracaat yapmanız gerekiyor. Ziraat Bankası’ndan aniden fazla emekli maaşı alanın promosyon hesabı maaşlarının toplamı esas alınarak yapılacak. Ziraat Bankası promosyon başvuruları;

 • Şubelerden,
 • İnternet şubesinden,
 • Ziraat Mobilden,
 • ATM’lerden,
 • SMS ile. ( 4757’ye “PRO” yazın 1 boşluk bırakın”TC Kimlik Numarası”nı yazarak SMS gönderin).
 • Çağrı Merkezi Aracılığı ile yapılabiliyor. ( Ziraat Bankası Çağrı Merkezi Numarası: 0850 220 00 00 ).

Halk Bankası emekli promosyonu 2021

2020/Mart ayında Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan yeni protokol gereği Kamu Bankası anlamında ödenecek promosyon tutarları da güncellenmiştir. Buna göre;

 • Emekli aylığı 1500 TL’ye kadar olanlara 500 TL,
 • Emekli aylığı 1500-2500 TL aralığında ise 625,00 TL,
 • Emekli aylığı 2500 TL üstünde olanlara ise 750 lira promosyon ödenecek.

Promosyon ödemeleri maaşların en az üç yıl boyunca Kamu Bankası’ndan alınacağının taahhüt edilmesi ile beraber emeklilerin hesabına aktarılmakta. Kamu Bank promosyon başvurularınızı;

 • Tüm Kamu Bankası şubelerinden,
 • ATM’lerden,
 • 0850 222 92 62 numaralı Halkbank Emekli Hattından,
 • Halkbank internet şubesinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank emekli promosyonu 2021

Vakıf Bankası sebebi ile ödenen emekli promosyon tutarları da 2020/Mart ayından itibaren değişmiştir. İlk emekli maaşını Vakıf Bank’tan piyasa ya da emekli maaşını Vakıf Banka taşıyanlar maaşlarını en az üç yıl boyunca diğeri bankaya taşımayacaklarını taahhüt etmeleri şeklinde promosyondan yararlanabilmekteler. Başvurular Vakıf Bank şubelerinden yapılmakta. Vakıfbank’tan emekli maaşını piyasa ve promosyon için taahhütname imzalamış emeklilere ödenecek güncel promosyon tutarları alt taraftaki benzeri olacaktır;

 • Maaş 1500 liraya kadarsa 500 lira,
 • 1500-2500 bünyesinde ise 625 lira,
 • 2500 üstünde ise 750 lira promosyon ödenecek.

Vakıfbank nedeniyle promosyona ilave şekilde emeklilere sağlanan Öbür ayrıcalıkları şu biçimde sıralayabiliriz;

 • Türkiye genelinde bütün Vakıfbank atmlerinden maaşlarını bedava şekilde çekebilmek,
 • İnternet ve ya mobil bankacılık kanallarından maaş tutarlarına kadar olan bütün EFT’leri parasız gönderebilmek,
 • Türkiye genelinde bütün Vakıfbank şubelerinden maaş tutarı kadar çekilen paralardan masraf almamak,
 • Maaş hesabına bağlı HGS kartı,
 • Kredi kartından yıllık Ödenti alınmaması,
 • Çağrı merkezine öncelikli bağlanma.

Türkiye İş Bankası emekli promosyonu 2021

Yapılan son mutabakat gereği ilk emekli maaşını ülkemiz İş Bankası’ndan alacak ya da varolan emekli maaşını İş Bankası’na taşıyanlara 2020/2023 dönemleri bünyesinde ödenecek emekli promosyon tutarları alt taraftaki bunun gibi olacaktır;

 • Maaşı 1500 lira altında olanlara 750 lira,
 • 1500-2500 lira aralığında olanlara 875,00 TL,
 • 2500 lira üstünde olanlara ise 1000 lira ödenecektir.

İş Bankası promosyon ödemeleri müracaat zamanından itibaren üç işgünü içerisinde ödenmektedir. İlk emekli maaşını İş Bankası’ndan edinmeyi tercih edenlerin promosyon ödemeleri ise ilk emekli maaşının yatış zamanından itibaren üç işgünü arasında ödenmektedir. Bununla birlikte emekli maaşını Memleketimiz İş Bankası’ndan alanlara promosyona ilave şekilde sağlanan haklar şunlardır;

 • Kredi kartı ile ek kartlar için yıllık Ödenti alınmaz.
 • İnternet şubesi ile mobil şubeden parasız ve sınırsız havale yapabilirler.
 • İnternet şubesi ve Mobil şubeden ayda üç adet parasız EFT yapabilirler.
 • Ayrıca kredilerde özel nema oranları sağlanmaktadır.

Denizbank emekli promosyonu 2021

İlk emekli maaşını Deniz Bank’tan alanlar ile varolan emekli maaşını Deniz Banka taşıyanlar maaşlarını en az üç yıl boyunca başka bankaya taşımayacaklarını taahhüt etmeleri durumunda;

 • Emekli aylığı 1500 TL’ye kadar ise 500 TL,
 • 1500-2500 TL arasında ise 625 TL,
 • 2500 TL üstünde ise 750 TL promosyon alabilecekler.

Başvurular Denizbank Şubelerinden ve ya seçenek bankacılık kanallarından yapılmakta. Deniz Bank’ın promosyona ilave şekilde emeklilere sunduğu bazı ayrıcalıklar ise şunlardır;

 • 5000 liraya kadar faizsiz kredi,
 • Anlaşmalı yerlerden indirimli ürün satın alma. Güncel kampanyalara https://www.denizbank.com/bankacilik/emekli-bankaciligi sayfasından ulaşabilirsiniz.
 • Otomatik fatura ödeme talimatlarında fatura tutarından %10 indirim sağlanması,

Garanti BBVA bankası emekli promosyonu 2021

Güncel hali ile bankalar arasında en yüksek promosyonu ödeyen banka Garanti BBVA bankası şekilde görülüyor. Buna göre ilk emekli maaşını Garanti BBVA’dan saha ya da başka bankadaki emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıyanlara ödenecek promosyon tutarları;

 • Emekli maaşı 1500 liraya kadar olanlara 800 TL,
 • 1500-2500 TL arasında olanlara 1000 TL,
 • 2500 TL üstünde olanlara ise 1200 lira promosyon ödenecektir.

Promosyon ödemesi için size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek taahhütname imzalamanız gerekiyor. Taahhütname imzalandıktan sonraki ilk maaştan itibaren promosyon tutarı hesaba yatacaktır.

İNG Bank emekli promosyonu 2021

İNG Bank emekliler için şu lahza en avantajlı banka şekilde görünmekte. Varolan halde ilk emekli maaşını ya da atama yolu ile maaşını İNG Banktan alanlardan maaşı 1500 altında olanlara 500 TL, 1500-2500 TL arasında olanlara 625,00 TL, 2500 TL üstünde olanlara ise 750 TL promosyon ödenecek.

Mevcut promosyona ilave şekilde her ay İNG kart ile 750 TL ve ya üstünde tüketim yapanlara ilave 50 lira verilecek. Bu halde üç yıl boyunca 750 TL üzeri tüketim oluşturan emekli 1800 lira ilave promosyonla toplamda 2550 TL ödeme almış olacak. İNG Bank sebebiyle emeklilere tanından Öbür avantajlar ise şöyle;

 • 0,79 nema oranından kredi,
 • Tüm banka ATM’lerinden bedava şekilde nakit çekmek,

Finansbank emekli promosyonu 2021

Finansbank anlamında ödenen promosyon;

 • Emekli maaşı 1499 TL altında olanlara 850 TL,
 • 1500-2499 TL bünyesinde olanlara 1100,00 TL,
 • 2500 TL üstünde olanlara ise 1300 TL şekilde ödenmektedir.
 • Promosyondan yararlanmak için ilk defa emekli olduğunuzda rica tarafına Finansbank yazmanız gerekebilir. Şayet varolan emekli iseniz maaşınızı taşımanız gerekiyor.
 • Sonrasında promosyon alabilmek için şubeye başvurmanız yeterli olacaktır.

TEB emekli promosyonu 2021

TEB’den emeklilere ödenen emekli promosyonu tutarı;

 • 1400 TL altında aylık alanlar için 800 TL,
 • 1500-2499 TL bünyesinde alanlar için 1000 TL,
 • 2500 TL üstünde olanlar için ise 1200 TL şekilde ödenmektedir.
 • Başvuruda izlenecek yol ve TEB emekli ayrıcalıkları için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Akbank emekli promosyonu 2021

Güncel olarka Akbank nedeniyle ödenen promosyon tutarları;

 • Maaşı 1499 TL’den az olanlar için 500 TL,
 • 1500-2499 TL aralığında ise 625,00 TL,
 • 2500 TL üzeri ise 750 TL şekilde ödenmektedir.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar