Elementor – En İyi WordPress Page Builder Eklentisi

WordPress sayfa düzenleme işlemi bazen çok karışıp kötü bir hale gelebiliyor. Bu yüzden hem sayfayı güzelleştirmek hem de temiz çalışmak için page builder eklentileri kullanıyor. Elementor eklentisi bu işi en iyi yapanlardan. Sayfalarınızı en ince ayrıntısına kadar tasarlamak istiyorsanız Elemantor sizin için iyi bir seçim olacaktır. Bu eklenti, hemen hemen her şey için sürükle ve bırak desteği olan kendi kendine yeten bir WordPress eklentisidir. Metin, resim, form ve hatta videolar veya Google Haritalar gibi çerik ekleyebilirsiniz.

Bu eklenti, ücretsiz ve açık kaynak projesi olarak yapıldı ve yavaş yavaş indirme sayısını arttırarak yaklaşık 300k + yüklemeye kadar büyüdü. Elementor ile, aşağıdaki gibi en küçük detayları tam olarak kontrol edebilirsiniz:

Kenar boşlukları ve dolgu Herhangi bir sayfa bölümünün genişliği ve yüksekliği Sütun boyutları Sekmeler, akordeonlar ve dinamik öğeler Altyazı içeren sayfa resimleri Ayrıca önceden düzenlenmiş düzinelerce şablon özelleştirebilir

Bu özelliklerin ücretsiz bir eklentide olması gerçekten çok iyi değil mi? Harika özelliklere sahip, süper hızlı bir sayfa oluşturucudur.

Ücretsiz sürümünün dışında bir de pro sürümü mevcut. Ücretsiz sürümüne ek olarak birkaç özellik daha sunuyor. Pro sürümü WooCommerce için destek ekler, canlı bir form editörü içerir ve portföyler veya fiyat tabloları gibi diğer sürüklenebilir sayfa öğelerini destekler. Bunu kullanmak zorunda değilsiniz ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Bu eklenti çok fazla geliştiriciye sahip değildir. Ancak Başlarken kılavuzu sayesinde bir dokümanı inceleyebilirsiniz. Eklenti bir de API’ye sahiptir. İşte tam olarak GitHub sayfasında barındırılan API dokümantasyonudur. Elementor’u geliştirmek istiyorsanız öğreneceğiniz çok şey var, ancak yetenekli bir geliştirici için bu çok fazla bir sorun olmamalı. Elementor, herhangi bir kod olmadan WordPress’i özelleştirmek için harika bir çözüm ve kesinlikle en iyi ücretsiz sayfa oluşturucu olduğunu keşfettim. Daha fazla bilgi edinmek için ana sayfayı ziyaret edin ve canlı örneklerle tüm temel bilgileri içeren tanıtım videosunu inceleyin.

Bu makalede ücretsiz bir wordpress eklentisi olan Elementor ‘u inceledik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar