E Sigorta Sözleşme Onayı Nasıl, Nereden Yapılır ?

E sigorta sözleşme onayı yapılmadan SGK e parola alınamamakta. Sosyal Güvenlik Kurumu daha evvelinde sosyal güvenlik kurumu işletme tescil başvurularının elektronik ortamda verilme zorunluluğu düzenlemesini getirmişti. Gerçekte işletme tescil başvurusunun online şekilde yapılır olması hem işverenleri hem de muhasebecilerin işini kolaylaştırmıştır.

Şimdi SGK sebebi ile işletme dosyasının tescili ve sosyal güvenlik kurumu e şifrenin alınması işlemleri daha da kolaylaştırdı. Yapılan son güncelleme ile bundan böyle SGK’ya işletme tescil evrakları ile beraberinde sosyal güvenlik kurumu parola formunu vermenize gerek kalmadı. Bundan böyle e-bildirge parola başvurularınızı da online şekilde düzenlenmektedir. Peki sosyal güvenlik kurumu parola onayı e devlet sisteminden nasıl verilir, e-sigorta sözleşme onayı nasıl yapılıyor ? E bildiri parola onaylama ile alakalı merak ettiğiniz bütün sorularınızın yanıtını paylaşımımızda bulabilirsiniz.

Sgk parola başvurusu online nasıl organize edilmektedir ?

Mevcut uygulamada işletme e bildiri şifresi alabilmek için sosyal güvenlik kurumu işletme parola formu ve ekinde gereken belgeler ile işletme tescil evraklarına ilave şekilde SGK’ya müracaat yapmanız gerekiyordu. Fakat son güncelleme ile beraberinde bundan sonra sosyal güvenlik kurumu işletme şifresi başvurusunu da online yapabiliyorsunuz Bu işlem için bununla beraber SGK’ya sosyal güvenlik kurumu parola alabilmek için lüzumlu evraklar ile de müracaat yapmanıza gerek yok.

E beyanname müracaat yetkili onayı nasıl organize edilmektedir ?

E sosyal güvenlik kurumu parola alabilmek için ilk başvuruyu online işletme tescili başvurusu yaptığınız ekrandan yapacaksınız. Bu ekranda işletme tescil için lüzumlu başvuruyu tamamladıktan sonrasında son bölümde ise e beyanname formunu doldurmanız gerekiyor. İşyeri tescil online müracaat uygulamasından e beyanname parola formunu online şekilde doldurduktan sonrasında işlem tabi ki bununla bitmiyor. Adım adım ve online sosyal güvenlik kurumu işletme tescil başvurusu nasıl düzenlenmektedir bölgesinde ayrıntılar için  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SGK sebebiyle işletme tescil başvurusu onaylandıktan sonra e parola için tanımlamış olduğunuz bireyin e devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak e bildiri sözleşmesini okuyup online şekilde e bildiri müracaat yetkili onayı yapmanız gerekiyor. E beyanname yetkili onay işleminin ardından sgk e parola alma işlemi yapılmış olacaktır. İşyerinin bütün yöneticileri anlamında e beyanname yetkili onayı işlemi yapıldıktan sonrasında bundan sonra e bildiri şifresini görüntüleyebilirsiniz.

Şunu unutmamanız gerekiyor ki E Sosyal güvenlik kurumu işletme tescil uygulamasında e bildiri kullanıcısı şekilde tanımlamış olduğunuz bireyin sosyal güvenlik kurumu şifresinin oluşabilmesi için işletme yöneticisi şekilde girilen bütün şahısların e devlet sisteminde yer saha E-Sgk/ E-Bildirge Müracaat Yetkili Onay menüsünden sözleşmeyi okuyarak e bildiri parola onayı vermesi gerekiyor. Şayet işyerinde birden bire fazla yönetici var ise e bildiri şifresinin oluşabilmesi için yetkili bütün şahısların bu menü üstünden e sosyal güvenlik kurumu sözleşme onayı vermesi gerekiyor.İşyeri tescil sırasında tanımlanan yöneticilerden birisinin e sigorta sözleşmesi onayı vermemesi şeklinde kullanıcı şekilde tanımlanan şahıs adına parola oluşmayacaktır.

İşyeri yetkilisi şekilde e devlet parolanız ile giriş yaparak sosyal güvenlik kurumu e parola sözleşmesi sisteminden sosyal güvenlik kurumu e sözleşme onayı verebilirsiniz. E bildiri parola görüntüleme e devlet uygulamasına buradan giriş yaparak e sosyal güvenlik kurumu parola onayı yapabilirsiniz⇒

E beyanname parola onaylamasının adım adım nasıl yapıldığını ve sosyal güvenlik kurumu e parola onayı için gerekenleri anlattık. Şayet yapamadıysanız hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.E bildiri müracaat onay menüsünden bütün yöneticiler sebebiyle e sosyal güvenlik kurumu yetkili onayı verildikten sonrasında beyanname kullanıcısı şifresini görüntüleyebilecektir. E SGK parola uygulamasına buradan giriş yapabilirsiniz >>>

Sgk parola alabilmek için lüzumlu evraklar nelerdir ?

Sgk e parola müracaat üst kısımda belirtildiği bunun gibi bundan sonra online şekilde yapılacağından eskiden parola için istenen e beyanname sözleşmesi, meslek noktayı parola formu, e bildiri vekaletnamesi v.s. vermenize gerek kalmadı.  Lakin işverenin e devlet şifresi yok ise ya da parola alınamıyorsa ve vekile parola verilecekse bu halde tescil evrakları ile beraberinde e beyanname parola müracaat formu, sözleşmeleri ve vekaletnamenin de verilmesi gerekiyor. Böyle 1 vaziyet varolan ise şifrenin eskiden bulunduğu bu gibi SGK vasıtasıyla tanımlanması gerekiyor. Bu biçimde verilen parola için e devletten sözleşme e beyanname sözleşme onayı yapılması da gerekmiyor.

Şifre müracaat evrakları ile parola nasıl alınır meselesinde bütün ayrıntılar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-bildirge parola onayı yaptığım durumda parola oluşmadı

E-SGK tescil başvurusundan sonrasında Sosyal güvenlik kurumu işletme tescil onayı ile beraberinde işletme yetkilisi adına sosyal güvenlik kurumu e beyanname yetkili onayı e-devlete düşer. İşyerindeki bütün yetkililer daha doğrusu tescil aşamasında yetkili şekilde tanımlanan bütün yetkililerin e-devlet şifreleri ile e bildiri yetki onay uygulaması üstünden e sosyal güvenlik kurumu parola onaylamasının ayrı ayrı yapılması gerekmektedir.

E sosyal güvenlik kurumu yetki onay uygulamasından bütün yetkililerin e-devlet şifresi ile uygulamaya giriş sağlanarak ayrı ayrı e beyanname kullanıcı onayı verilmediğinde parola oluşmaz. Fakat ben hepsi için işletme tescil parola onaylaması yaptım gene de oluşmuyor parola diyorsanız bu halde zaman kaybetmeden bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi ile iletişime geçmelisiniz.

E beyanname müracaat formu indir

Bazı durumlarda ve bilhassa alt yüklenici tescil işlemlerinde sosyal güvenlik kurumu işletme tescil onaylaması ve işveren yetkili onay uygulama üstünden yapılamamakta. Bu sebepten sosyal güvenlik kurumu e parola formu ve ek sözleşmelerinin eksiksiz hazırlanarak eskiden bulunduğu bunun gibi SGK’ya elden verilmesi gerekmektedir. sgk e bildiri parola formu ve sözleşmelerini buradan indirebilirsiniz ⇒ . Alt yüklenici ve diğeri SGK tescil işlemlerinin elektronik ortamda tescil başvurusunu adım adım anlattık. Ayrıntılar için hemen  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SGK e beyanname şifresi konusundaki bütün merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar