E-Devletten 7326 Bağkur Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır ?

E-devletten 7326 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma başvurusu hakkında bütün bilgileri bu paylaşımımızda bulabilirsiniz. Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma başvuruları e-devlet üstünden de yapılacak ve 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. Yapılandırma başvuruları müracaat formu ile herhangi 1 Sosyal Güvenlik Merkezi’ne yapılabildiği bunun gibi online şekilde e-devlet üstünden de yapılabilmekte. 7326 Sayılı hukuk ile;

  • 2021 Nisan dönemi ve evveli 4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim borçlarınızın faizleri silinecek.
  • Bu döneme evveli borçları peşin ya da 6,9,12 ve ya 18 taksitle ödeyebileceksiniz.
  • Taksit ödemeleri 2 ayda 1 olacak ve ilk taksit için son ödeme tarihsel 31.10.2021 olacak.
  • Yine tıpkı hukuk ile 2021/04 dönemi ve ya önce borcu olanlar bu borçlarını ödemez ya da 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusu yapmazsa borçlar silinecek ve 01 Eylül 2021 zamanından itibaren Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu tekrardan başlatılacak.

Hem Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu affı meselesinde teferruatlı bilgi alabilmek hem de müracaat formunu indirerek müracaat formu ile müracaat yapmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  Paylaşımımızın devamında ise E-devletten 7326 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu affı başvurusunu nasıl yapacağınız anlatılacaktır.

E-devletten 7326 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma başvurusu nasıl yapılıyor ?

Covid-19 tedbirleri kapsamında  Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma başvuruları da online şekilde e-devlet üstünden yapılabilecek. Müracaat 2021/04 dönemi bundan öncesi borçların yapılandırılabilmesi adına yoğun şekilde pratik. Lakin siz dondurulan hizmet sürelerinizin ihya yapılandırma başvurusunu yapacaksanız e-devletten yapmamanızı öneririm. Müracaat formu ile bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne elden başvurmanız daha sıhhatli hesaplama için iyi olacaktır. 2021/04 ve evveli prim borçlarınızı yine yapılandırma başvurusu için;

  • Öncelikle buradan T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle müracaat ekranına giriş yapın ⇒ .
  • Anasayfada YENİ YAPILANDIRMA TALEBİ yönünü tıklayın.
  • Ardından Yapılandırmak İstediğiniz Tescil Türü kısmında Bağ-Kur Sigortalı Aktif seçeneğini seçin. Burada aktiften kasıt bağkurun devam edip etmediği değil. Terk etmiş de olabilirsiniz. Aktiften kasıt emekli olmamanız yani aktif çalışan olmanızdır. Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu terkli ise dahi buradan başvuruya devam edeceksiniz.
  •  Açılan sayfada devam ederek peşin ya da taksitli alternatif kısımlarını işaretleyerek müracaat işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Eğer e-devletten 7326 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma başvurusu ve Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ihya yapacaksanız buradan geçmiş döneme prim tutarlarına bakabilirsiniz ⇒.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar