E-Devlet İlaç Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-devlet ilaç geçmişi silme konusu için bütün detaylar paylaşımımızda. Yanlış ya da şuurlu şekilde yazılan bazı ilaçlar insanların işe girişlerinde ve bilhassa devlette bazı kadrolara atanmalarında mani teşkil edebilmekte. Özellikle antidepresan grubunda yer piyasa bazı ilaçlar geçmişte kullanıldıysa bu vaziyet sözlü İmtihan ve işe alımlarda mani teşkil edebilmekte.

Bu sebeple ya da başka 1 aşırı sebeple bireyler geçmiş ilaç raporu sildirmek ya da medula ilaç geçmişi silme işlemini gerçekleştirmek için arayışa girmekte. Bu paylaşımımızda e devlet ilaç raporu silme işlemi yapılabilir mi, ilaç geçmişi nasıl silinir benzeri Sosyal güvenlik kurumu ilaç sildirme meselesi için yoğun sorulan bazı soruların yanıtını vermeye çalışacağız.

İlaç geçmişi silinir mi ?

İlaç geçmişi sildirmek usulen olasıdır değil. Lakin bazı istisnai durumlarda tabi ki bu mümkündür. Peki bu istisnai pozisyonlarda ilaç geçmişi ya da ilaç raporu nasıl silinir ?

  • Sizin T.C. numaranıza yazılan ilaçlar size ait değilse,
  • Doktor vasıtasıyla hatalı reçetelendirme yapıldıysa,
  • Tanı ile alakalı olmamasına karşın hatalı ilaç yazılmışsa.

Yukarıdaki ve aynı durumlar söz konusu ise silme işlemi mümkündür olabilmektedir. Bunun için evvelinde doktora başvurarak doktordan ilaçların hatalı yazıldığına ya da size ait olmadığına dair 1 doküman ya da ova almanız ve bununla beraberinde bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne başvurmanız gerekebilir. Şayet hekim buna yanaşmaz ve talebinize karşın Sosyal Güvenlik Kurumu da 1 işlem yapmazsa bu halde adli birime başvurmanız gerekir. Şayet ilaçlar size ait değilse ve hatalı yazıldıysa zaten adli birim lehinize karar verecek ve SGK’ya ilaçların sistemden silinmesi için ova gönderecektir.

***İlaçlar size aitse, ortada 1 hatalı yok ise ve ilaçları kendiniz aldıysanız bu halde sistemden ilaç geçmişinin silinmesi ya da hastane geçmişini silmek muhakkak söz konusu olmamaktadır.

E-devletten Sosyal güvenlik kurumu ilaç geçmişi silme işlemi yapılabilir mi ?

Peki e devletten ilaç silmek olasıdır mü ? Yanlış girilen 1 ilaç kaydının ya da ilaç geçmişinin silinmesi için son karar Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilgili birimlerindedir. Dolayısıyla bu işlem sigortalı sebebiyle yapılamadığından e-devlette böyle 1 uygulama bulunmamaktadır.

E-nabız ilaç geçmişi silme işlemi nasıl yapılıyor ?

E-nabız uygulaması son senelerde sağlık konusunda geliştirilmiş en ciddi uygulamalar bünyesinde yer almakta. Bu uygulama aracılığı ile bütün ilaç, rapor, tahlil kısacası bütün sağlık geçmişinize göz atabilir ve detayları sorgulayabilirsiniz. Tıpkı biçimde ilaç geçmişinizi de sorgulayabilirsiniz. Fakat ne yazık ki buradan

Sgk ilaç raporu sildirmek için nereye başvurulur ?

İlaç raporları silinebilmekte. Tıpkı gün yazılan raporları tabip sistemden silebilmekte. Fakat raporun sisteme girildiği günden sonrasında düzeltme ya da silme işlemleri için başvuruların bağlı olunan Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi’ne yapılması gerekmekte. İlaç raporu yenileme, sorgulama ve sildirme işlemleri meselesi için ayrıntılar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sgk teşhis sildirme işlemi nasıl organize edilmektedir ?

Hatalı konulan 1 teşhis insanın ilerleyen hayatında ve bilhassa meslek hayatında büyük sorunlara neden bulunmaktadır. Bu tanıların silinebilmesi de maalesef o kadar kolay olamamakta. Zaten e-devletten ya da e-nabız üstünden sigortalıların bunları silme benzeri 1 imkanı bulunmaz. Yanlış girilen tanıların silinmesi için SGK Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezlerine başvurmanız gerekebilir. Lakin bu Öğrenci istinaden silme yapılmayabilir. Yanlış girildiğine dair elinizde bilgi ya da evrak yok ise SGK silmez. Bu halde yargıya müracat gerekebilir.

E devlet ilaç rapor sorgulaması nasıl yapılıyor ?

Raporlu ilaçlarınıza ait güncel rapor bilgilerinize, ne süreç sona ereceğine ve kullanım dozlarına E-devletten e- göz atabilirsiniz.

  • Sgk ilaç sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz ⇒.
  • Sorgulamak arzuladığınız raporun karşısında yazan GÖRÜNTÜLE tarafına tıklayarak raporun bilgilerine göz atabilirsiniz.
  • E devlet ilaç sorgulama işlemini adım adım nasıl yapabileceğiniz dalında bilgi için sayfamızı ziyaret edebilir ve e devlet kullandığım ilaçların teferruatları konusu için bilgi alabilirsiniz.
  • ***Başkası vasıtasıyla hastanın kullandığı ilaçları sorgulama işleminin yapılabilmesi için hastaya ait e-devlet şifresi ve T.C. numarası ile E-nabız uygulamasından giriş yapılmalıdır.

Sgk ilaç arka ödeme sorgulaması nasıl organize edilmektedir ?

Almış olduğunuz ilaçlar için emekli maaşınızdan kesilen ya da emekli değilseniz eczanelerde ödediğiniz ya da ödemeniz gereken muayene katılım bedellerine e-devlet üstünden ulaşabilirsiniz. E-devlette menüsünden Sosyal güvenlik kurumu ilaç ödeme sorgulaması yapabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar