Düzenlenebilir HTML Tablo | Editable JQuery-Tabledit

Düzenlenebilir Tablo Nasıl Kullanılır?

Tasarımlarınıza canlılık katmak, formlarda yapılan değişiklikler ve güncellemeler gibi işlemleri olabildiğince hızlı ve pratik yapmak, kullanıcının hayran kaldığı noktalardır.

Büyük sitelerde görebilirsiniz mesela örneğin ayarlar sayfasında bir işlem yapacaksanız, direkt olarak başka sayfalar açmak yerine bulunduğunuz sayfa üzerinde değiştirmek istediğiniz formun alanlarına tıkladığınız anda orayı düzenlenebilir bir alan haline getirir.

Bunlara Editable Field gibi isimler verilir. Bende bu makalemde editable kütüphanesi JQuery-Editable dan bahsedeceğim. Daha önce bilmeyenleriniz olabilir. Belki daha önce bu kütüphaneyi çok arayıp bulamayanlarınız olmuştur.

Benim çok severek kullandığım bir kütüphanedir, geliştirme yapan arkadaşlarıma kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum.

Yukardaki resimde de gördüğünüz gibi böyle bir form kullanmak her zaman için size ve kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

JQuery-Tabledit Nasıl Kullanılır?

Ben size hemen JQuery-Tabledit dökümanın linkini vereceğim oradan daha detaylı açıklama ve anlatımlarla böyle bir form oluşturma hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda html ve css’i iyi kullanırım diyen arkadaşlar varsa, çok az javascript bilgisiyle bu yapılan formun aynısını yapabilir.

Eğer sorunuz probleminiz olursa mutlaka yorum kısmından yazınız :)

Dökümanın için bu linke tıklayınız: JQuery-Tabledit Linki

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar