Cvv Kodu Nedir, Nasıl Öğrenilir ?

CVV kodunu kredi kartı kullanıcısı olan herkes duymuştur. Her kredi kartında yer sektör bu kod ekseriyetle online alışveriş sırasında istenmektedir. Tabi bu kodun ne olduğunu bilmeyenler araştırma içerisine girmekte.

Bu paylaşımımızda CVV kodunun ne olduğu, cvv kodu öğrenme ve silinmişse yenisinin nasıl alınabileceği bu gibi konu meselesinde merak ettiğiniz bütün sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Cvv nedir ?

CVV kredi kartı ve ya banka hesap kartı ön ya da art yüzünde yer saha 3 ve ya 4 haneden oluşan 1 koddur.  Card Verification Value kelimelerinin kafa harflerinden oluşmaktadır. Güvenlik amaçlı şekilde uygulanan koddur.

Cvv kodu nedir ?

CVV kodu bütün banka ve kredi kartlarının ön ya da art yüzünde yer piyasa güvenlik kodudur. Online alışveriş esnasında bu kod olmaksızın alışveriş tamamlanamaz. Gerçekte güvenlik kodu da denilir ve alışverişin güvenli yapılması için istenen koddur. Bu kod olmaksızın alışveriş yapılmaz. Dolayısıyla şahıs kart bilgilerine ulaşsa dahi güvenlik kodu yani Cvv kodu bilgilerini bilmeden kart ile online alışveriş yapamaz.

Banka kartı güvenlik kodu nedir ?

Banka kartının ön ve ya art kısmında yazılmış olan 3 ya da 4 haneli rakamlardan oluşan koddur. CVV kodunun Öbür ismi zaten güvenlik kodudur. Türkçe adı güvenlik kodudur.

Kredi kartı güvenlik kodu silinmiş nasıl alabilirim ?

Kimi halde kart üstündeki bu kodlar kartın eskimiş olmasından ya da başka 1 nedenden dolayı silinmiş olabilmektedir. Bu halde bu kart sanal alışveriş için kullanılacaksa yenilenmesi ve varolan kartın iptal edilmesinden diğeri 1 çözüm yok. Alıcı hizmetlerinden ya da çağrı merkezinden bu kodun öğrenilmesi mümkündür bulunmamaktadır.

Cvv kodu nasıl öğrenilir ?

Yukarıdaki örnek resimde bu kodun yer aldığı bütün örnekler verilmiştir. Sizin kartınızda çok aşırı büyük ihtimalle en üstteki kartta yer sektör yani kartın art yüzündeki alanda yer alır. Çok az kartta en alttaki karttaki bölümde yer alır. Öbür kartların hepsinde art yüzde yer alır. Zaten kod silindi ise yeni kart alınması gerekiyor.

Kredi kartı güvenlik kodu nerede yazar ?

Kartların çok fazla büyük 1 kısmında güvenlik kodu kartın art yüzünde yer alır. Az da olsa bazı kartların ön yüzünde yer alabilmekte. Aşağıda verilen örnek resimde cvv kodunun yer aldığı kısımlar verilmiştir.

Cvv kodu nedir Ziraat bir ve ikinci karakteri ?

Ziraat Bankası Türkiye’de en çok fazla müşterisi olan banka olduğundan Ziraat cvv kodu nedir sorusu yoğun olarak sorulmaktadır. Ziraat Bankasının bütün kredi kartı ve bankamatik kartlarında CVV kodu kartın art yüzünde yukarıdaki bir. resimdeki bu gibi alanda yer alıyor. Şayet Ziraat Kartınızın cvv kodu silinmiş ise ziraat bankası cvv kodu öğrenmek için bankaya uğramanıza ya da çağrı merkezini aramanıza gerek bulunmamakta. Bu kod silindiyse yeni kod verilmiyor. Her kartın 1 güvenlik numarası olmaktadır ve bu kart üstünde yazar. Dolayısıyla fakat kartın yenilenmesi şeklinde yeni gelen kartla işlem yapılabilecektir.

Yapı kredi cvv kodu öğrenme

Yapı ve Kredi Bankasının kredi kartları ve banka kartlarında güvenlik kodu kartın art yüzünde ve yukarıdaki örnek resimde yer aldığı bunun gibi yer alır. Kart üstündeki kod silindi ise ya da okunamıyor ise bankanıza müraacat ederek yeni kart çıkartmanız gerek. Online şekilde kredi kartı cvv öğrenme imkanı olmaması nedeniyle varolan kart ile internetten alışveriş yapamazsınız.

Cvv kodu nedir Halkbank ?

Halk Bankasının kredi kartı ve bankamatik kartlarında CVV kodu kartın art yüzünde yer alır. Kod silindi ise ve kart cvv öğrenme imkanı yok ise Kamu Bankası çağrı merkezinden ya da bankadan başvurarak yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

İş bankası cvv kodu öğrenme

Türkiye İş Bankası CVV kodu kredi kartının ya da bankamatik kartının art kısmında bulunmakta. İş bankası kartınızın güvenlik kodu silinmiş ve ya okunabilir halde değilse bankanıza müracaat yaparak yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Varolan kartla alışveriş yapamazsınız. Dilerseniz mobil ya da internet bankacılık kanallarından sanal kart oluşturarak alışveriş yapabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar