CSS Mint UI Kiti ile Düz Temalı Siteler Oluşturun

Açık kaynaklı front end arayüz kitleri sayesinde ızgara düzenlemek, öğeleri şekillendirmek ve dinamik bileşenler eklemek için büyük kolaylık sağlıyor.
Birçok düz tasarım kullanan kitler mevcut ancak CSS Mint birçoğundan daha iyi çalışıyor. Bu %100 ücretsiz açık kaynaklı UI kiti, hayal edebileceğiniz tüm web siteleri ve projeler için mükemmel bir şekilde çalışır. CSS Mint’in tam merkezinde Normalize kütüphanesi bulunur. Bu, tüm tarayıcıların kendine özel tanımladıkları cssleri ortadan kaldırarak tüm tarayıcılarda sitenizin aynı şekilde görünmesini sağlar. Normalize.CSS hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki okuma önerisi yazısını okuyabilirsiniz.

Okuma Önerisi: Reset CSS ve Normalize CSS Farkları

Tüm CSS kodu OOCSS ilkelerini takip eder, bu nedenle mevcut kod tabanına eklemenin (veya özelleştirmenin) kolay bir zaman kazanması gerekir. Başlamak için CSS Mint stil sayfasını projenize eklemeniz yeterlidir. Bu, Bower vasıtasıyla veya bir CDN bağlantısı vasıtasıyla veya GitHub’tan bir kopyasını indirerek yerel bir kopyasını bulundurabilirsiniz. Yeni bir web sayfası oluşturduğunuzda, standartlara uygun HTML5 kodunu takip edeceksiniz. Izgara sistemleri konteyner div öğelerine dayanmaktadır. Header gibi varsayılan öğelerin çoğu, farklı düzenler için isteğe bağlı sınıflarla tamamen stildir. Kutudan çıktığınızda, düğmeler, tipografi, gezinme menüleri, form girişleri ve kartlar gibi zengin sayfa öğeleri için sınıflar bulacaksınız. Demo sayfasında kod parçacıklarını da içeren çok sayıda örnek görebilirsiniz.

Framework, yeni stiller ve ekstra özellikler ile sürekli olarak güncelleniyor, bu nedenle Mint uzun süredir var olmaya devam edecek. Sass ve Less frameworkleri kadar kontrol sağlamaz, ancak Mint’in güzelliği sadeliğinde yatar. Stil sayfasını sayfanıza eklemeniz yeterlidir ve gidebilirsiniz! Daha fazla bilgi edinmek, indirme bağlantıları ve kurulum talimatları için GitHub repo‘yu ziyaret edin. Düşüncelerinizi oluşturucusu Arun Michael Dsouza ile Twitter @amdsouza92’sinde paylaşabilirsiniz. Bu makalede CSS Mint UI Kiti ‘nden bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar