Color Hunt ile Popüler Renk Paleti Bulma

Ücretsiz web uygulaması olan Color Hunt, kullanıcılar tarafından oylanan en iyi renk paletlerini sunan, kullanıcı tarafından yönetilen bir kaynaktır. Bu paletler aynı zamanda kullanıcılar tarafından oluşturulur. Bu site öncelikle tasarımcılar için ücretsiz bir kaynaktır. Her bir paletin sol alt köşesindeki küçük kalp simgesini kullanarak favorilerinize oy verebilirsiniz. Bu oylamayı siteye kayıt olmadan yapabilirsiniz. Bunun yanında siteye kendi renk paletinizi de gönderebilirsiniz. Kendi paletinizi oluşturmak oldukça basittir ve üyelik gerektirmez. Anasayfada 3 çubuklu simgeye basarak açılan menüden Create sekmesine basarak palet oluşturmaya başlayabilirsiniz. Açılan sayfada boş bir levha göreceksiniz. Bu levhadaki yatay bloklara tıklayarak renk seçimi yapabilirsiniz. Renkleri seçtikten sonra “Done” butonuna basınız.

Renk paletleri, ziyaretçilerin favorilerine oy vereceği ana sayfada listelenir. Eğer paletiniz fazla oy alırsa Popüler Renk Paletleri sayfasında listelenir. Her renk paletinin kendine özgü bir URL’si vardır, böylece daha sonra kullanmak üzere yer işareti koyabilir veya sosyal sitelerde paylaşabilirsiniz. Color Hunt, kullanıcıların oylarıyla düzenlediği en iyi renk paletlerini seçer. Herhangi bir paletinde gezinirken renklerin üzerine geldiğinizde kenarda küçük bir HEX kodu göreceksiniz. Bu sayede renk paletini kolayca kullanabileceksiniz.

Color Hunt kullanıcılara yeniler, popüler olanlar ve rastgele olmak üzere renk paletleri göstermektedir. Eğer bir tasarım yapacağınız zaman renk paletine ihtiyaç duyuyorsanız Color Hunt sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Color Hunt tasarımcıların seveceği hatta yer imlerine eklemeleri gereken bir site olduğunu düşünüyorum. Bu makalede Color Hunt ile kolayca renk paleti bulabileceğinizden bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar