Çocuklar için kodlama platformu Tynker

Teknolojinin günümüzde bu kadar yaygın olması ve yeni programlama dillerinin her geçen gün geliştirilmesinden dolayı, bazı ebeveynlerin çocuklarını erken yaşlarda programlamaya yöneltmesi şaşırtıcı değil. Apple ekibi, programcıların muhtemelen bu teknoloji odaklı dünyada hayati önem taşıdığının bilincindeydi. Bu nedenle bir şirket, Tynker adında, eğitim veren bir iOS uygulaması geliştirdi. Bu uygulama sonradan piyasaya sürüldü.

Apple App Store’dan edinilebilir olan Tynker, küçük çocuklara Apple’ın Swift Syntax’ını eğlenceli ve etkileşimli oyunlar şeklinde öğreten bir uygulamadır. Uygulama içinde, iki yeni kursla birlikte geliyor. Uzay Yetiştirme kursu, çocuklara yönelik olmakla birlikte, Dragon Spell kursu sekiz yaş ve üstü çocuklar için hazırlanmıştır. Tynker’in ücretsiz iki dersinde bulunabilen 115 seviyede, çocuklar programlamanın temellerini öğrenecekler. Daha önceki seviyeler ise, kodların bitlerini Lego parçaları olarak temsil ederek nasıl programlanacağını öğretecek, daha sonraki seviyelerde ise çocuklar, kendi basit oyunlarını nasıl oluşturacaklarını öğrenecekler

Uygulama, aynı zamanda iBooks’daki iki yeni müfredat modülüne entegre edildiğinden dolayı öğretmenlerin Tynker uygulamasından yararlanabilecekleri bir platform da oluşturulmuş, öğretmenlerin bunu uygulamaya karar vermeleri durumunda sınıf olarak kullanabilecekleri bir modülü daha bulunuyor. Sorularınız olursa lütfen yorum yoluyla bize bildirin. Sağ üst köşede yer alan Mail Aboneliği bölümünden abone olmayı da unutmayın herkese iyi günler.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar