Chrome Uzantısı Kaynak Kodunu Almak

Kodlamaya başlamanın en iyi yollarından biri, farklı projeleri incelemektir. GitHub bunu, bunu hayal edebileceğiniz herhangi bir programlama dili için yeterince basitleştirir. Ancak, Chrome uzantıları gibi çok dilli projeler için pek fazla kaynak bulamazsınız. İşte CRX Extractor bu konuda yardımcı olabilir. Doğrudan bir Chrome tarayıcı uzantısından herhangi bir kaynak kodu dinamik olarak çekebilecek ücretsiz bir web uygulaması.

Hepsinden önemlisi, yüklü olan eklentiye bile ihtiyacınız yok! Uzantı URL’sini doğrudan Chrome Web Mağazasından kopyalayıp yapıştırın ve yayınlanmasına izin verin. Alternatif olarak, bir .crx dosyası indirebilir ve doğrudan siteye yükleyebilirsiniz. “Get started” butonuna tıklayarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra Chrome eklentisinin URL’ini girerek işe başlayabilirsiniz. İndirdiğiniz .crx uzantısını yan tarafta bulunan “Get source code” kısmından yükleyin. CRX Extractor sizin için kodları hazırlayacaktır. CRX Çıkarıcı, dosyayla ilişkili meta verileri çeker ve uzantıyı .zip arşivine dönüştürür. Bu şekilde, arşivi tipik bir .zip dosyası gibi tarayabilirsiniz. Tüm süreç çok teknik, çünkü çoğu geliştirici bununla uğraşmak istemiyor. Teknisyen tarafına dalmak isterseniz About (Hakkında) sayfası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ve, herhangi bir harika web uygulamasında bekleyebileceğiniz gibi, tüm proje açık Kaynaklı ve GitHub’da özgürce bulunur. Bu web uygulamasını çoğunlukla Chrome uzantılarının nasıl oluşturulduğunu ve hangilerinin güvenliğini sağladığını öğrenmek için kullanmalısınız. Sıfırdan uzantılar oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google’ın Başlarken kılavuzuna göz atın. Fakat, uzmanların uzantılarını nasıl kullandıklarını öğrenmek için hiçbir şey kaynak kodunu inceleme deneyiminden daha iyi bir şey değildir. CRX Extractor ile, öğrenim, öğrenme ve oradaki en iyi geliştiricilerin çoğaltılması için bu kaynak koda girmenin daha kolay bir zamanı olacak. Bu makalede Chrome uzantılarının kaynak kodunu çıkarmaya yarayan CRX Extractor aracından bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar