CHMOD Calculator ile CHMOD Komutları Oluşturun

Her web sunucusu, değişim modu anlamına gelen CHMOD biçimindedir. Sistemdeki her kullanıcıya dayalı olarak, herhangi bir klasör / dosyanın izinlerini değiştirmenize izin verir. CHMOD tüm geliştiricilerin komut satırını öğrenmesinin ana nedenlerinden biridir. Web sitesi bakımının büyük bir kısmı ve kendi sunucunuz üzerinde çalışıyor olması. Ancak, bu CHMOD hesap makinesi gibi araçlarla doğru komutları sıfırdan oluşturmanın kolay bir zamanı olacak.

Bir ton ekstra özellik sunduğu için bu en kapsamlı hesap makinelerinden biridir. İzinleri üç ortak eylemle doğrudan ayarlayabilirsiniz:

Read Write Execute

Tek bir GUI’den daha gelişmiş işlevler tanımlamak için ek bayrak da ekleyebilirsiniz. Bu bayraklar, ayarlarınızı klasördeki her şeye uygulayan özyinelemeli özelliği içerir. İçerik çıktısını –verbose ve –changes gibi bayraklarla tanımlayabilirsiniz. Bu bayraklar, CHMOD komutunu çalıştırdıktan sonra terminalde raporları görüntüler. Varsayılan olarak, yalnızca hata mesajlarını verir (varsa), ancak hata göstermemek için bunu sessiz olarak da değiştirebilirsiniz. Geriye sadece tüm ayarlarınızı seçtiğinizde doğru CHMOD kodunu, terminale kopyalayıp yapıştırmanız kalıyor. Ayrıca, sayfanın altındaki ayarları ve farklı komutlar için önceden tanımlı ayarların bağlantılarını gözden geçirebilirsiniz.

CHMOD, tüm Linux / Unix sistemlerinde desteklenen güçlü bir komuttur. Ve, kesinlikle web geliştirme alanında çalışan herkes için bulunmaz bir nimettir, bu nedenle çok sayıda CHMOD çağrısı yaparsanız veya kendi yerel sunucu ayarlarınız üzerinde çalışıyorsanız bu siteyi sık kullanılanlarda tutmaya dikkat edin.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar