Çağrı Merkezi Maaşları, Çalışma Şartları 2021

Çağrı merkezi maaşları 2021 ile yanında en çok aşırı araştırılan maaşların içerisinde yer almaya devam ediyor. Özellikle Covid-19 salgını ile yanında kurumlar evde çalışma sistemine geçmiş ve bu da çağrı merkezi görevlilerine olan ihtiyacı artırmaktadır. Bu paylaşımımızda hem çağrı merkezi görevlisi olmak için aranan kurallar hem de çağrı merkezi çalışanları ne kadar maaş almaktadır meselesi için teferruatlı bilgi bulabilirsiniz.

Çağrı merkezinde çalışma kuralları 2021

Call center Öbür ismi ile çağrı merkezi personeli şekilde çalışabilmek için genel şekilde aranan koşullar şu şekildedir;

  • En az İdadi mezunu olmak,
  • İletişim becerisi ile ikna kabiliyetinin yüksek olması,
  • Düzgün 1 diksiyona sahip olmak,
  • Erkekler için askerlikle ilişiği olmamak,
  • Tercihen üniversite mezunu olmak,
  • Esnek çalışma modeline uygun çalışmak.

182 çağrı merkezi çalışma koşulları nelerdir ?

Bildiğiniz üzere 182 hattı hastane randevu hattıdır. nda çalışabilmek için üst kısımda sayılan bütün şartların sağlanması gerekebilir. Bu şartlara ilave şekilde bazı özel koşullar da aranabilir. 182 Çağrı merkezi hizmetleri vasıtası firmalar anlamında sunulduğundan meslek başvurularının da gene bu vasıtası şirketler üstünden yapılması gerekmektedir.

Çağrı merkezi çalışma saatleri 2021

Genellikle bütün firmalar çağrı merkezinde 7/24 usulü ile hizmet vermektedir. Bazı istisnalar harici bütün kurumlarsa 7/24 ve değişimli vardiya sistemi uygulanmaktadır. Şöyle ki 1 hafta 08.00-16.00, sonraki hafta 16.00-24.00 ve diğeri hafta da 00.00-08.00 saatleri bünyesinde değişimli şekilde çalışma sağlanmaktadır. Bazı Kurumsal şirketler ise sırf mesai saatleri arasında hizmet vermekte ve ekseriyetle çağrı merkezinden 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet sunmaktadır.

Çağrı merkezinde çalışanlar ne kadar maaş almaktadır ?

Ödenecek aylık en düşük call center maaşları net asgari ücretten az olmaz. 01 Ocak 2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında bekar ve çocuksuz çalışan için çağrı merkezi hizmetleri maaşı 2825,90 TL olacaktır. Çalışanın çocuk sayısı ve medeni niteliğine göre alınacak çağrı merkezi alıcı temsilcisi maaşı türlü olacaktır. Medeni vaziyet ve çocuk sayısına göre alınabilecek çağrı merkezi alıcı temsilcisi maaşları tutarına  sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz çağrı merkezi hizmetleri maaşları asgari ücret üstünden ödenecek en düşük callart çağrı merkezi maaşlarıdır. çoğunlukla kurumlar yol parası ve yemek parası da ödemektedir. Yol ve yemek parası ile beraberinde 2021 yılı için ortalama çağrı merkezi operatörü maaşı 3250 TL civarında olabilir. Aşağıda firmalar bazında çağrı merkezi çalışan maaşları ayrı ayrı verilmiştir.

112 çağrı merkezi maaşları 2021

112 Acil servisinde çalışanlar bu kapsamda en yüksek çağrı merkezi ücretleri saha personel bünyesinde yer alıyor. İşin sorumluluğu, 7/24 hizmet esası ve zorluğu burada çalışanlara daha yüksek maaş ödenmesini sağlıyor. 01 Ocak 2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında net maaş, yol ve yemek parası dahil en düşük 112 çağrı merkezi personel maaşı 4000 TL civarında olabilir. Medeni vaziyet ve çocuk sayısına göre 112 çağrı merkezinde çalışanların maaşları daha da fazla olabilmektedir.

Tempo çağrı merkezi maaşları 2021

Gelelim tempo çağrı görevlisi maaşlarına. En düşük maaş üst kısımda da belirttiğimiz bu gibi asgari ücretten az olamamaktadır. Bekar ve çocuğu olmayan çalışana ödenecek en düşük net maaş 2021 yılı için 2825,90 TL’dir. Buna ilave şekilde yol ve yemek parası ve çocuk var ise çocuk parası ile beraberinde ortalama en düşük çağrı karşılama personeli maaşı 3000-3250 TL arasında olmaktadır.

Banka çağrı merkezi maaşları 2021

Bankalar Öbür Kurumlara göre biraz daha iyi seviyede maaş ödemektedir. Hizmetin kaliteli sunulması, alıcı memnuniyeti bankalar için Öbür firmalara nazaran 1 tık daha önemli olduğundan burada çalıştırılacak personelin de nitelikli olmasına ciddiyet verilmektedir. Bu sebepten 2021 yılı için bankaların ödediği net call center maaşları ortalama 4000-4500 TL arasında olmaktadır.

Alo 170 çağrı merkezi maaşları 2021

hem SGK hem de Çalışma Bakanlığı için 7/24 esasına göre hizmet veren, şikayet ve bilgi hattı şekilde çalışan merkezdir. Burada çalışan personelde de bilhassa nitelik ve mevzuat bilgisi aranmaktadır. Memur kadrosunda ya da devamlı işçi kadrosunda vazife sektör Alo-170 çağrı görevlileri 2021 yılı için ortalama 4500 TL civarında net maaş almaktadırlar.

Türk telekom çağrı merkezi maaşları 2021

Türk Telekom da geniş alıcı ağı ve meslek yoğunluğu nedeni ile Türkiye’de en çok aşırı çağrı merkezi personeli çalıştıran kuruluşların başında gelmektedir. Özellikle teknik bilgiye de ihtiyaç duyulduğundan çalıştırılan personelin nitelikli olmasına İtina gösterilmektedir. Türk Telekom’da çağrı merkezi görevlisi şekilde çalışanın 2021 yılı için ortalama çağrı merkezi maaşı 4000-4500 TL bünyesinde oluyor. Türk telekom çağrı merkezi çalışma saatleri esnek olup buradan 7/24 şekilde hizmet vermektedir.

Turkcell çağrı merkezi maaşları 2021

Turkcell Türkiye’nin en büyük ve Kurumsal şirketlerin başında gelmektedir. Hem memleket içerisinde hem de memleket dışında verdiği hizmetler nedeni ile ihtiyaç duyduğu alıcı temsilcisi sayısı da epey bir fazla olabilir. Lakin ödenen maaşların iyi olduğunu söylemek pek mümkündür olmamaktadır. Ortalama şekilde 2021 yılı için Turkcell çağrı merkezi elemanı maaşı 3500 TL civarında olmaktadır.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar