Bağkur Yapılandırma Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Bağkur yapılandırma ödemesini yapmak için oldukça çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Ödeme kanallarından herhangi bir tanesi aracılığı ile ödemenizi rahatça yapabilirsiniz.

Yapılandırmanın bozulmaması için hem yapılandırma taksitlerini hem de var ise yapılandırma harici aylık prim ödemelerinizi düzenli şekilde yapmanız gerektiğiniz hatırlattıktan sonrasında geçelim yapılandırma ödemesinin nasıl yapıldığını anlatmaya. Bu paylaşımımızda Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ödemesi kredi kartı ile ve bankalara nasıl ödeneceği anlatılacaktır.

Bağkur yapılandırma ödemesi nasıl, nereye düzenlenmektedir ?

Yapılandırmış olduğunuz 4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim borçlarınızı;

 • Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan bütün bankalara ve PTT şubelerine,
 • Anlaşmalı bankaların ATM’lerinden,
 • Mobil ve ya internet bankacılığından,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu kredi kartı ile ödeme sisteminden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Bağkur yapılandırma 7143 ödemesi nasıl düzenlenmektedir ?

Bağkur yapılandırma ödeme menüsü aşağı yukarı her bankada aynıdır. 7143 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ödemesi için bankada SGK ödemeleri-4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu Geçmiş dömem menüsünden T.C. numarası ile giriş yapılması gerekiyor. Bu menüden giriş yaptığınızda yapılandırma kapsamındaki yekün borç menfaat önünüze. Burada 7143 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu Yapılandırma seçeneğini seçerek borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz.

Toplam borcu seçerek ödemesi yapmak dilediğiniz tutar/taksit tutarı kadar yazarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. ATM’lerde de tıpkı menüden giriş yaparak ödeme işlemini pratik olarak tamamlayabilirsiniz.

7256 4b yapılandırma ödemesi nasıl yapılıyor ?

7256 Sayılı hukuk kapsam gereğinde tekrar yapılandırılan 2020/08 dönemi ve bundan öncesi borçlarınıza ait Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu 7256 yapılandırma ödemelerinizi;

 • Mobil ya da internet bankacılığı şubelerinden,
 • Anlaşmalı banka ya da PTT şubelerinden,
 • ATM’lerden.
 • Kredi kartı ile SGK prim ödeme sisteminden ödeyebilirsiniz.
 • 4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu 7256 yapılandırma ödeme işlemini 4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu geçmiş dönem-7256 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma seçeneğini kullanarak T.C. numaranız yapabilirsiniz. 
 • Bazı bankalarda ödeme menüsü 4034-4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu 7256 ödeme biçiminde de olabilmektedir.

Kredi kartı ile Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma borcu ödemesi nasıl düzenlenmektedir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kredi kartı ile prim ödeme sisteminden de Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ve ihya yapılandırma borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. 4b bağkur  yapılandırma ödemesini kartla yapabilmeniz için e devlet şifresi sahibi olmanız gerekir. E devlet parolanız olmadan en yakın PTT’den alabilirsiniz. Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma kredi kartı ile ödeme yapmak için alt taraftaki adımları takip ediniz

 • SGK kredi kartı ile prim ödeme sistemine T.C. numaranız ve E devlet parolanız ile giriş yapın. Sisteme buradan giriş yapabilirsiniz >> .
 • Uygulamaya Git dedikten sonrasında önünüze kart ile prim ödeme ekranı gelecek.
 • Açılan ödeme ekranında alt taraftaki resimde görüldüğü bu gibi seçim yaparak devam edin.
Kart ile Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ödeme
 • Yukarıda belirtilen menüden giriş yaptıktan sonrasında var ise geçmiş çağa prim borçlarınız ile birlikte  Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma borcu ve var ise diğeri yapılandırma kanunu kapsamındaki borçlar çıkacak önünüze. diğeri yapılandırma borçlarınız  için de Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma borç ödemesini tıpkı menü üstünden yapabilirsiniz.
 • İlgili menüsü seçerek devam edip ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Kredi kartı Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ödeme işleminden bankaların komisyon aldıklarını belirtmek isterim.

Bağkur yapılandırma internetten ödeme nasıl yapılıyor ?

Yukarıda Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma nasıl ödenir alt başlığında da detaylı şekilde anlattığımız üzere kredi kartı ile SGK ödeme sisteminden bütün ödemeler ile yapılandırma ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bununla beraber mobil ya da internet bankacılık kanalları üstünden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bağkur yapılandırma ödemeleri hangi bankalara düzenlenmektedir ?

Peki Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ödemesi hangi bankalara yapılmakta ?  çoğunlukta Türkiye’de şubesi olan bütün bankalardan Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu primleri ile 4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ödemesi yapılabilmektedir. Türkiye’de en çok fazla şube ağı olan ve yapılandırma ödemelerinin yapılabildiği başlıca banka listesini şu biçimde sıralayabiliriz;

 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bank,
 • Vakıf Bank,
 • Türkiye İş Bankası,
 • Yapı ve Kredi Bankası,
 • PTT,
 • Deniz Bank,
 • Garanti Bankası ve diğeri bütün bankalar.

Bağkur yapılandırma sorgulaması nasıl organize edilmektedir ?

Bağkur yapılandırma kapsam gereğinde kalan yekün prim borcunuz ve Öbür borçlarınızı da sosyal güvenlik kurumu online prim ödeme sisteminden ve yukarıdaki tıpkı menü üstünden sorgulayabilirsiniz.

Online Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ödemesi nasıl organize edilmektedir ?

Yapılandırılan prim borçları haricindeki borçlarınızı da T.C. numaranız üstünden bankalardan, ATM’lerden, kart ile prim ödeme sisteminden, mobil ve ya internet bankacılığından pratik olarak ödeyebilirsiniz. Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim ödemesi ve Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu borç ödeme kredi kartı ile yapmak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur taksitlendirme ödemesi nasıl yapılıyor ?

Sgk Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ödemesini nereye ve nasıl yapabileceğiniz üst kısımda detaylı şekilde anlatılmıştır. Şayet prim borçlarınızı 6183 Sayılı Kanunun 48. Maddesi kapsam gereğinde taksitlendirme yaptıysanız Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu online ödeme kanallarından birisinden T.C. numaranız ile SGK ödemeleri-6183/48. Madde Taksit ödemeleri menüsünden Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu taksit ödemesini yapabilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumu primi ödeme kredi kartı ile ödeme sisteminden yalnızca taksit peşinatı ödenmekte. Taksitler ödenememekte.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar