Bağkur Sorgulama Şifresiz Olarak Nasıl Yapılır ?

Bağkur sorgulama için çok sayıda alternatif vardır. Sorgulama işlemini yaparak ne süreçten buyana bağkurlu olduğunuzu, yekün prim hizmet gün sayınızı, tescil bilgilerinizi kısacası bütün detayları edinebilirsiniz.

Esnaflık, vergi kaydı, firma ortaklığı kaydı ya da ÇKS yani çiftçilik kaydınız başladığında herhangi 1 kapsamda sigortalı değilseniz ya da emekli değilseniz adınıza mecbur şekilde Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu başlatılır. Aylık güncel esnaf, tarım ve isteğe bağlı bütün Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim tutarlarını öğrenmek için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Paylaşımımızın devamında ise TC ile Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sorgulama dalında bilgileri bulabilirsiniz.

4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sorgulaması nasıl yapılıyor ?

4b Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sorgulama işlemlerinizin tamamını e-devlet üstünden yapabilirsiniz. Sorgulama yaparak güncel borç bilgilerinizi, bugüne kadar yapmış olduğunuz bütün ödemeleri ve hizmet bilgilerinizi teferruatlı şekilde gözlemleyebilirsiniz. Sorgulama için e-devlet şifrenizin olması gerekir. E-devlet sistemine mobil ya da internet bankacılık kanalları üstünden de erişim sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

E-devlet sisteminden bağkurla ilgili sorgulama yapabileceğiniz benzeri oldukça çok işlem için online başvuruyu da e-devlet üstünden yapabilirsiniz. E-devlete giriş sağladıktan sonrasında Kurumlar-Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne gelin. Ardından;

  • Bağkur basamak sorgulaması için 4B Basamak Bilgisi,
  • Bağkur borç sorgulaması için 4B Borç Durumu,
  • Bağkur doğum borçlanması başvurusu için 4B Doğum Borçlanması Başvurusu,
  • Bağkur hizmet dökümü tc ile sorgula ve teferruatlı hizmet bilgisi için 4B Hizmet Bilgisi ( Dilerseniz hemen sayfasını ziyaret ederek hizmetlerinizi sorgulayabilirsiniz.
  • Bağkur güncel ve geçmiş ödeme listesi için 4B Ödeme Dökümü,
  • Bağkur primini yükseltmek için 4B ( Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ) Günlük olarak Yatırım Beyanı Girişi,
  • Menülerinden giriş sağlayabilirsiniz.

Bağkur hizmet dökümü nasıl alınır ?

Yukarıda verilen menüden sorgulama yaptıktan sonrasında açılan ekranda sağ üst köşede yer sektör “YAZDIR” tarafını tıklayarak barkodlu ve onaylı Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu hizmet dökümü alabilirsiniz.

Bağkur borç sorgulama tc ile parolasız organize edilmektedir mı ?

Sorgulama işlemlerini üst kısımda belirtildiği bu gibi e-devlet üstünden yapabilirsiniz. Şifresiz şekilde Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim borcu ve Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sorgulama tc ile yapabileceğiniz 1 uygulama yoktur. E-devlet parolanız olmasa dahi internet ya da mobil bankacılık kanallarında SGK Ödeme-Bağkur Prim ya da Bağ-Kur geçmiş çağa prim menülerinden tc Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sorgulaması yaparak güncel borcunuzu görüntüleyebilirsiniz. E devlet yapılmaksızın mobil ve ya internet bankacılığı üstünden de e devlete bağlanabilirsiniz.

Bağkur emeklilik sorgulama tc kimlik no ile nasıl yapılıyor ?

Emeklilik başvurusu yaptıysanız emeklilik başvurunuzun ne halde olduğu, en son belge hareketlerini SGK Belge takip sisteminden sorgulayabilirsiniz. Belge takip sisteminden emeklilik başvurunuzu takip etmek için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Şayet varolan halde emekli iseniz ya da aylığınız bağlandı ve aylık tutarını sorgulamak istiyorsanız bunu edevlet üstünden SGK-4B Aylık Bilgisi menüsünden öğrenebilirsiniz.

Bağkur no sorgulama isim soyad ile nasıl düzenlenmektedir ?

Ad ve soyadından eski kayıtların sorgulama işlemi yalnızca Sosyal Güvenlik Kurumlarınca yapılabilir. Online şekilde sorgulama yapamazsınız .

Bağkur hizmet dökümü nereden alınır ?

Çeşitli Kurum ya da kuruluşlar nedeniyle bilhassa ruhsat aşaması vasıtasıyla Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ekstresi Öbür ismi ile Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu hizmet dökümü istenebilir. Belediye ruhsat için istiyorsa herhangi 1 Sosyal Güvenlik Merkezi’nden almanız gerekmekte. Lakin Öbür işlemler için e-devlette SGK-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü bölümünden da barkodlu hizmet dökümü alabilirsiniz.

Tarım Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sorgulaması nasıl yapılıyor ?

Tarım diğeri adıyla çiftçi bağkuruna ilişkili olarak bütün sorgulamalarınızı da tıpkı biçimde üst kısımda belirtilen menüler üstünden kolayca yapabilirsiniz.

Bağkur borç sorgulama telefon numarası kaç ?

Sorgulama işlemini dilerseniz telefonla herhangi 1 Sosyal Güvenlik Merkezi’nden mesai saatleri arasında ya da Sosyal Güvenlik Kurumu çağrı merkezini 7/24 arama yaparak öğrenebilirsiniz. SGK çağrı merkezi ve Öbür bütün SGK’ların güncel telefon ve iletişim bilgilerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu borç sorgulaması nasıl yapılıyor ?

Ziraat Bankası ATM’leri, mobil ya da internet bankacılık uygulamaları üstünden ödeme vadesi geçmiş Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu borçlarınızı SGK Ödeme-Bağ-Kur Geçmiş Dönem, Ödeme vadesi geçmemiş cari çağa prim borçlarınızı ise SGK Ödeme-Bağkur Prim menüsünden sorgulayabilirsiniz.

Bağkur no öğrenme işlemi nereden yapılıyor ?

Eğer herhangi 1 işlem ya da müracaat için Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu numaranız gerekiyorsa E-devletten bunu özetleyecek şekilde menüsünden yapabilirsiniz. Tc no ile Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sorgulaması yapılamadığından parolasız şekilde Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu numaranızı öğrenebileceğiniz 1 uygulama bulunmuyor.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar