Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Excel 2021

Aylık prim ve hizmet belgesi excel şekilde paylaşımımızın devamında indirebilirsiniz. Aylık prim ve hizmet belgesi yani APHB sigortalıların prim ve yatırım bilgilerini içeren belgeler olup işveren vasıtasıyla elektronik ortamda bildirilen belgelerdir. Zamanı dışındaki aylık prim ve hizmet belgelerinin her ne kadar ekranından girilmesi gerekiyor olsa da kimi işverenler ek dokuz belgesini sistemden gönderemediğinden elden doldurup göndermeleri gerekebiliyor.

Yazımızın devamında sosyal güvenlik kurumu ek dokuz formu örneği excel şekilde indirebilir, ek dokuz formu sosyal güvenlik kurumu belgesinin örnek doldurulmuş 1 suretine göz atabilir ve ek dokuz sosyal güvenlik kurumu formu meselesinde kafanıza takılan bütün sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Sgk ek dokuz formu nedir ?

Aylık prim ve hizmet belgesi dört a sigortalıları için ek-9 belgesi sigortalıların prim günü ve yatırım bilgilerinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na elden bildirilmesine imkan veren matbu belgedir. Sosyal güvenlik kurumu ek dokuz formu 4/a excel formatında aşağıdan indirebilirsiniz.

SGK ek9 formu indir

Sgk ek dokuz formu excel şekilde buradan indirebilirsiniz  ⇒ . Aphb excel belgesini nasıl dolduracağınız, aylık prim ve hizmet belgesi excel ek dokuz belgesini doldururken dikkat etmeniz gerekenler ve sosyal güvenlik kurumu ek iptal formu doldurulmuş örneği aşağıda paylaşılmıştır.

SGK ek-9 formu nasıl doldurulur ?

Aylık prim ve hizmet belgesi ek dokuz formunu doldururken;

 • 26 haneli SGK işletme sicil numarasını eksiksiz şekilde yazmanız gerekebilir. Şayet işletme sicil numaranızı bilmiyorsanız sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
 • Belgenin ait bulunduğu döneme ve yıl bilgilerini yazın.
 • Mahiyeti kısmında Asıl/İptal ya da Ek kutucuklarını işaretlemeyi unutmayın.
 • Belge şekli kısmında sigortalının özelliğine uygun doküman numarasını yazınız. Normal çalışan için “01” emekli olduktan sonrasında çalışmaya devam edenler için “02” yazmanız gerekiyor.
 • Düzenlenmesine Esas Kanun Numarası tarafına Şayet yararlanma hakkınız var ise teşvik Kanun numarasını yazın. Örneğin 05510, 06111, 07103 gibi.
 • Toplam sayfa sayısı ve sayfa numarasını yazın.
 • Sosyal Güvenlik Sicil Numarası tarafına sigortalının T.C. numarasını yazın.
 • Prime esas kazanç-Hak Edilen Ücret tarafına brüt kazancı yazın.
 • Diğer alanları da doldurduktan sonrasında alt tarafta yekün sigortalı sayısı, yekün gün sayısı ve yekün prime esas yatırım tutarlarını yazın.
 • Son şekilde belgeyi kaşeleyerek imzalayın. Hepsi bu kadar.
 • Sgk ek bildiri excel formu doldurulmuş örneği aşağıda verilmiştir.

Aylık prim ve hizmet belgesi doldurulmuş örneği 2021

Sgk ek dokuz formu 4/a doldurulmuş örneği alt taraftaki gibidir. üst kısımda da belirttiğimiz üzere zamanı dışındaki ek-9 bildiri formunun e-bildirge V2 ekranından yapılması gerekebilir. Buradan girişin nasıl yapıldığını adım adım sayfamızda anlattık.İlgili sayfamızdan ek9 belgesini elektronik ortamda nasıl verebileceğiniz ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

SGK ek dokuz belgesi doldurulmuş örneği

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar