Att Maaşları Ne Kadar 2021

Att maaşları 2021 güncel zam oranları ile yanında ayrıntılı şekilde paylaşımımızda verilecektir. ATT yani acil tıp teknisyeni son dönemlerin en gözde uğraş gruplarından biri arasında yer almakta. Ülkemizin sağlıkta göstermiş bulunduğu ilerleme, sağlıktaki büyüme ile yanında açılan sağlık hizmet sunucuları ve yeni hastaneler ile beraberinde acil tıp teknisyenlerine olan ihtiyaç da her geçen gün artmakta. Bu paylaşımımızda att nedir ne meslek yapar ne kadar maaş alır sorularının yanıtını bulabilirsiniz.

ATT nedir ?

ATT yani acil tıp teknisyeni  acil vaziyet çağrılarını cevaplandırmak, acil pozisyonlarda tıbbi hizmet vermek ve hastaları hastanelere sevk etmekle görevli olan kişilerdir. Başlıca vazife ve sorumluluklarını şu biçimde sıralayabiliriz;

  • Eğitim sırasında edinilen öğrenilen ve tabip anlamında verilen talimatları izlemek,
  • İlaçları oral şekilde uygulamak ya da damar yolundan vermek,
  • Hastaların nakledilebilmesi adına için stabil duruma getirilmesini sağlamak,
  • Hastanın sıhhatli taşınabilmesi için ambulansta lüzumlu önemleri alabilmek ve hastayı emniyetli duruma getirmek,
  • Acil doğum şeklinde doğumun gerçekleşmesine destekçi olmak,
  • Acil durumlarda yaranın kapanması ve kanamanın durdurulmasına destekçi olmak,
  • Acil ya da lüzumlu durumlarda oksijen desteği vermek,
  • Hastaların herhangi 1 sağlık hizmet sunucusu ya da hastanenin acil servisine aktarılmasını sağlamak,
  • Hastanın devri esnasında acil müdahelede yapılan işlemleri raporlamak ve tedavinin devam edeceği birime iletmek,.

Att çalışma kuralları nelerdir ?

Acil tıp teknisyeni olabilmek için sağlık uğraş liselerinin ilgili bölümlerinden ya da önlisans kısmından mezun olmak gerekebilir. Mezuniyetten sonrasında Kamuya alımlar KPSS ile yapılmaktadır.

Att çalışma saatleri

Acil serviste hizmet verdiklerinden çalışma sabit 1 mesai saatleri yoktur. Haftanın yedi günü ve 24 saat hizmet verilmesi gereken 1 piyasa olduğundan vardiya sistemi ile çalışma düzenlenmektedir. Yani üç vardiya olacak biçimde genel şekilde ayarlanmakta. Vardiyalar 08.00-16.00, 16.00-24.00 ve 24.00-08.00 saatleri arasında olmakta.

Att maaşı ne kadar ?

Gelelim asıl konumuz olan acil tıp teknisyeni maaşlarının ne kadar bulunduğu sorusunun cevabına. Acil tıp teknisyenliği maaşı özel saha ile devlet arasında farklılık göstermektedir. Kamuda att maaş hesaplaması 657 Sayılı Kanun ile organize edilmektedir ve kademe dereceye göre belirlenir. hususi sektörde ise deneyime göre ve hastane politikasına göre maaşlar belirlenmektedir. Aşağıda ayrı başlıklar şeklinde att ne kadar maaş almaktadır sorusunun cevabı verilecektir.

Devlette acil tıp teknisyeni maaşı ne kadar ?

Att kaç nakit maaş alır sorusunun cevabı bireyin evli olup olmamasına, çocuğu olup olmamasına ve kademe dereceye göre değişir. 2021 yılında güncel zamlarla bekar ve çocuğu olmayan acil tıp teknikeri maaşı net şekilde 4600 TL olacaktır. Tabi Halk hastanelerinde bununla beraber döner anamal ödemesi de yapıldığından ortalama net att devlet maaşı en düşük 6000 TL civarında olmaktadır.

Özelde att ne kadar maaş alır ?

Att özel hastane maaşları bireyin deneyimine ve hastane olanaklarına bağlıdır. Yeni mezunla tecrübeli çalışana ödenen maaşlar tıpkı olmamakta. Özelde att net maaşı yeni mezunlar için ortalama 3500 TL-4000 TL arasında değişmektedir. Tecrübelilere ödenen att aylık maaşları ise ortalama 4500-5000 TL arasında değişmektedir.

ATT çalışanları yorumları

Eğer acil tıp teknisyeni şekilde çalışıyorsanız değerli yorumlarınız bu kısmı yazmayı düşünen dostlar için faydalı olacaktır. Aşağıda bu uğraş çalışanları ile tercih yapmayı düşünenlerin yorumları bulunmakta. Siz de yorumunuzu ileterek katkıda bulunabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar