Araştırma Verilerini Datazar ile Keşfedin ve Paylaşın

İnternetteki veri miktarı her yıl büyük bir oranla büyüdüğü görülüyor. Bu büyüyen veriyi tahmin etmek ve kayda değer veri noktaları bulmak için analitiği iyi bir şekilde kullanmak gerekir. Datazar gibi bir araçla, bir merkezi depo ile veri bulabilir, sıralayabilir, analiz edebilir ve hatta katkıda bulunabilirsiniz. Site, verileri herkes tarafından paylaşmayı ve diğer araştırma projelerinden API istekleri çekmeyi isteyen herkes için ücretsiz bir hesap sunar.

Site kullanıcı gönderimiyle çalışıyor. Bu yüzden veri uzmanları için çok büyük bir topluluk kaynağıdır. Bir hesap oluşturduğunuzda, verileri Excel / CSV dosyalarında gönderebileceğiniz bir gösterge panosuna eişirsiniz. Bunlar otomatik olarak işlenir ve ücretsiz olarak kullanılabilir oldukları siteye yüklenir. Bir premium hesaba sahipseniz, herkese açık ve özel veri gruplarıyla çalışabilirsiniz, ancak bu yalnızca bir araştırma bütçesine sahip ekipler veya profesyoneller için yararlı olacaktır. Çoğu kodlayıcı veya hevesli veri bilimcisi, bu kadar çok teklif sunduğu için özgür planı tercih ederdi. Her veri projesi, farklı özelliklere açık bağlantılar içeren küçük bir navigasyona sahiptir. Bu özellikler başkaları ile sohbet etmenizi, bulgularınızı grafiklerle paylaşmanızı ve bir projedeki katkıda bulunanları kontrol etmenizi sağlar. Tüm dosyalar indirilmekte özgürdür ve bir sarıcı oluşturmaya istekli iseniz veriler API’dan çekilebilir. Verileri analiz etmeye başlamak için ücretsiz bir hesaba ihtiyacınız olacak, ancak tüm kamu projelerine anonim olarak göz atabilirsiniz.

Her projede, sıralama ve arama için yardımcı olacak bir dizi etiket bulunur. Ayrıca, toplam katkıda bulunanlarla ve son aktivitelerle ilgili etkinlik günlüğünde bilgi alırsınız. Gerçekten verileri indirmek için bir hesaba ihtiyacınız var ancak her bir proje için sınır tanımayan dosyalara açıkça göz atabilirsiniz. Bu, Datazar’ın nasıl çalıştığını ve elinizin altında ne gibi bir bilgi sahibi olduğunuza dair bir belirti sunar. “Topluluklar” olarak adlandırılan büyük gruplar bir araya toplanabilir ve projeleri tek bir marka altında paylaşabilir. Örneğin, Data Is Beautiful, dört veri projesiyle sitede bir topluluk olarak çalışır. Eğer bir veri somunuysanız o zaman Datazar’ın sunduğu her şeye tapacaksınız. Onların özgür hesabı sonsuza kadar özgürdür ve birçok sınırlaması yoktur. Düşüncelerini doğrudan Twitter hesabınız @datazarHQ ile paylaşabilirsiniz. Bu makalede Datazar ‘ın ne olduğundan bahsettik. Siz de veri analitiği için bu sistemi kullanabilirsiniz. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar