7326 Vergi Yapılandırma Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılacak ?

Vergi affı düzenlemesini içeren 7326 Sayılı torba hukuk 09.06.2021 tarihli resmi gazetede yayımlandı ve başvurular alınmaya başlanıyor. 7326 Sayılı vergi yapılandırma yasası ile 2021/Nisan ayı evveli kesinleşmiş bütün vergi, geçmiş MTV borçları, trafik cezası borçları ve öğrenim kredisi ( KYK) borçları yine yapılandırılacak.  Paylaşımımızın devamında yeni 7326 vergi affı yasası ve tekrar yapılandırma dalında bütün teferruatları bulabilirsiniz. Vergi borçları için son müracaat tarihsel 30.09.2021 olacak.

7326 vergi yapılandırması nasıl olacak, hangi borçları kapsayacak ?

7326 Sayılı hukuk ile;

 • 30.04.2021 tarihine kadar ödenmemiş vergi borçlarının  gecikme zamları ve cezaları silinecek.
 • İlk taksit son ödeme tarihsel 30.09.2021 olacak.
 • Anapara üstünden peşin ödemede enflasyon tutarı üstünden indirim yapılacak.
 • Dilerseniz borçları 18 taksitle ödeyebilirsiniz. Taksitler iki ayda 1 ödeneceğinden borçlarınızı 36 ay taksitle ödemiş olacaksınız.
 • Vergi yapılandırma başvuruları ise hem internet vergi dairesi üstünden online hem de yapılandırma müracaat formu ile bağlı bulunduğunuz vergi dairesine yapılabilecek.
 • Tebliğ edilmiş ve ödenmemiş trafik cezası borçlarının gecikme zamları ve cezaları silinecek. Bununla birlikte anaparanın da %50’lik bölümü silinerek yarısı üstünden enflasyon oranında ödenmesi mümkündür olacak.

7326 vergi yapılandırma başvuruları başlandı mı ?

Başvurular 09.06.2021 zamanından itibaren başlanıyor. Başvurularınızı elden ya da internet vergi dairesi üstünden online şekilde yapabilirsiniz.

7326 tahsil kredisi yapılandırma 2021

7326 vergi yapılandırma yasası ile;

 • 2021/04 ayından evvelinde ödeme vadesi gelmiş ve kesinleşmiş KYK borçlarının gecikme zammı ve faizleri silinecek.
 • Anapara üstünden peşin ödemede enflasyonun cüzi 1 türlü ile borç kapatılabilecek.
 • İsteyen borçlarını 36 aya kadar taksitlendirerek ödeyebilecek.
 • Ayrıntılı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

7326 Trafik cezası affı 2021

Yeni yapılandırma yasası trafik cezası borçlarını da kapsıyor. Yeni hukuk ile;

 • 2021/04 ayı ve evveli devre ait olması kaydı ile kullanılan trafik cezası borçlarının gecikme zamları ve faizleri silinecek.
 • Anaparanın da %25’si silinerek kalan miktar üstünden peşin ya da taksitle ödenme imkanı verilecek.

Mevcut halde da trafik cezası borçlarınızı dört taksitle ödeme hakkınız var. Tabi burada faizler silinmiyor ve taksit farkı alınarak dört taksite bölünüyor. Trafik cezası borcu taksitlendirmek için bağlı bulunduğunuz vergi dairesine müracaat yapmanız gerekiyor. Taksitlendirme işlemi için ilk taksidi peşin ödemeniz gerekiyor. İlk taksidi ödedikten sonrasında kalan üç taksidi ise her ay düzenli ödemeniz gerekiyor. Trafik cezası borçlarını yapılandırmak için başvurunun nasıl yapılacağı, trafik cezası taksitlendirme kuralları ve trafik cezası affı hesaplama konusu için daha fazlası için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar