7256 Bağkur İhya Ekranları Açıldı

7256 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ihya ekranları açıldı. 17 Kasım 2020 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 7256 sayılı hukuk gereği dondurulan hizmet sürelerinin borçlanılması ve tekrar yapılandırma kapsam gereğinde ödenmesi için başvurular alınmaya başlanmıştı. 7256 ve ihya yapılandırma başvurusu için son tarih 31 aralık 2020. bir ay daha uzatılması bekleniyor.  Dondurulan hizmet sürelerinin de bu yapılandırma kapsam gereğinde tekrar hesaplaması hakkı verilmişti ve hesaplama ekranları 08 Aralık 2020 tarihsel itibarıyla açıldı.

7256 Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ve yapılandırma başvuruları e-devletten yapılabiliyor

2018/06 dönemi ve evveli ayrıcalıklı hukuklar gereği dondurulan hizmet sürelerinizin ihyası için başvuruyu e-devletten yapabilirsiniz. Müracaat için alt taraftaki aşamaları takip ediniz.

 

  • Öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu-4B Kapsam gereğinde 01/06/2018 Öncesi Durdurulan Hizmetlerin İhyası menüsüne giriş yapın.
  • Dilerseniz buradan T.C. numaranız ve şifrenizle de direkt müracaat ekranına giriş yapabilirsiniz ⇒ .
  • Daha sonrasında YENİ BAŞVURU diyerek devam edin.
  • Ardından ihya edilebilecek olan ve dondurulan hizmet sürelerinizi seçin ve ekrandaki talimatları takip ederek müracaat işlemlerini tamamlayın.
  • İhya başvurusu nasıl ve nereye yapılır, hesaplamada hangi primler esas alınır öğrenmek ve yapılandırma müracaat formu ile müracaat yapacaksanız formu indirmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur 7256 bağış müracaat son tarihsel ne süreç ?

Yasa kapsam gereğinde hem Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu hem de Öbür bütün borçlar için tekrar yapılandırma müracaat son tarihsel 31 Aralık 2020 tarihsel olacak. Cumhurbaşkanın uzatma yetkisi var ve bir ay daha uzatılmasını bekliyoruz. Bununla birlikte hem yapılandırma ilk taksit hem de ihya yapılandırma ilk taksit için son ödeme tarihsel 01 Mart 2021 olacak.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar