7143 Yapılandırma Ödeme Kredi Kartı ile Nasıl Yapılır ?

7143 yapılandırma ödeme kredi kartı ile kolayca yapılabilir.  2018 yılında 7143 sayılı hukuk ile hem SGK hem de vergi borçları yine yapılandırılmış ve taksite bağlanmıştı. Taksitlerin ödemesi devam etmekte ve ödeme yapmak için oldukça çok seçeneğiniz bulunmakta.

Hem vergi hem de SGK 7143 sayılı kanun ödemesinin nasıl yapılacağı, 7143 vergi borcu ödeme işlemleri ve SGK 7143 yapılandırma borç ödeme işlemleri dalında bütün ayrıntıları bu paylaşımımızda bulabilirsiniz.

Vergi 7143 yapılandırma ödemesi nasıl düzenlenmektedir ?

Vergi borcu yapılandırma 7143 ödemelerinizi;

 • Vergi dairesi veznelerine,
 • Anlaşmalı banka şubelerine,
 • Anlaşmalı banka mobil ya da internet bankacılığından,
 • Kredi kartı ile interaktif vergi dairesinden ödeyebilirsiniz.

Biz bu paylaşımımızda yapılandırılmış vergi borcu ödemenin en kolay  yöntemi olan kredi kartı ile vergi yapılandırma ödemesinin nasıl yapılacağı konusunu teferruatlı ve resimli şekilde anlatacağız.

Vergi borcu yapılandırma 7143 kredi kartı ile ödeme nasıl düzenlenmektedir ?

Yapılandırma kapsamındaki kyk borçlarınızı, mtv, bütün vergi borçlarınızı ve trafik cezası internet vergi dairesi aracılığı ile rahatça ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile internet vergi dairesi yapılandırma 7143 ödemesi için lütfen alt taraftaki adımları takip ediniz.

Aşama Evre vergi yapılandırma kredi kartı ile ödemesi 

1- https://intvrg.gib.gov.tr/ adresinden internet vergi dairesine giriş yapın. Anasayfaya giriş yaptıktan sonrasında alt taraftaki resimde gördüğünüz bu gibi giriş alternatifleri olacak. T.C. Kimlik No ile Giriş yolunu ya da e devlet parolanız var ise E devlet yöntemi ile giriş seçeneğini kullanarak sisteme giriş yapın.

interaktif vergi dairesi girişi

2-İnternet vergi dairesi sistemine giriş yaptıktan sonrasında sol en üstte Borç Sorgulama ve Ödeme ana menüsünü göreceksiniz.

3- Borç Sorgulama ve Ödeme anamenüsü altındaki Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme menüsüne giriş yapın. Dilerseniz doğrudan buradan da TC ve e-devlet şifresi ile giriş yaparak vergi yapılandırma sorgulama ve ödemesi yapabilirsiniz ⇒ .

4-Giriş yaptıktan sonrasında önünüze alt taraftaki resimdeki bu gibi 1 ekran gelecektir. Bu kısımda resimde görüldüğü bu gibi Vergi Türü: 7143 Sayılı Kanuna Göre Yapılandırılmış Borçlar seçeneğini seçerek devam edebilir ve 7143 vergi yapılandırma ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

internet vergi dairesi yapılandırma ödeme

Vergi 7143 yapılandırma sorgulaması nasıl düzenlenmektedir ?

Vergi borçlarınız için sorgulama ve ödeme menüsü aynıdır ve üst kısımda resimli şekilde anlatılan gibidir. Bu yolu takip ederek yapılandırmanızı sorgulayabilir ve kalan taksitlerinizi görüntüleyebilirsiniz. SGK borçları için böyle 1 alternatif bulunmaz. Kalan borçlarınıza ilişkili olarak sorgulama ve ödeme planı alma işlemleri için SGK’ya uğramanız gerekmekte.

Vergi yapılandırma ödemezsem ne olur?

Yapılandırmış olduğunuz vergi borçlarınız için yapılandırma hükümlerinden yararlanmaya devam edebilmeniz için 7143 sayılı kanun borç ödemesini düzenli yapmanız gerekiyor. 1 takvim yılı arasında en fazla 2 yapılandırma taksidini aksatma hakkınız var. Yapılandırma taksitlerini ikiden fazla aksatmanız ya da vadesinde ödememeniz mecburiyetinde yapılandırma ihlal olur ve bozulur.

Yapılandırması bozulan vergi borcu nasıl ödenir ?

Yapılandırma bozulduğu süreç yapılandırma kapsam gereğinde ödenmiş olan kısımlar kadar yapılandırmadan yararlanırsınız ve sonraki borçlar bozularak gecikme zammı ve faizi ile beraberinde tekrardan hesap edilir. Bu borçları ne e-devlet ile giriş yaparak görüntüleyebilir ve kredi kartı ile kolayca ödeyebilirsiniz. Geçmiş yapılandırmanız bozuldu ise tekrardan yapılandırma düzenlemesi kapsam gereğinde borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Vergi borçları için yapılandırma müracaat işlemleri ile bağış gelişmelerini  sayfamızda bulabilirsiniz.

SGK 7143 yapılandırma kredi kartı ile ödeme nasıl yapılıyor ?

Yukarıda vergi borçlarına ilişkili olarak kredi kartı ile yapılandırma ödemesi nasıl yapılacağı adım adım anlatılmıştır. SGK 7143 yapılandırma ödemesini nasıl ve hangi bankalara ödeyebileceğiniz, 7143 sosyal güvenlik kurumu yapılandırma kredi kartı ile ödemenin nasıl yapıldığı kısacası 7143 borç ödeme meselesinde ayrıntılar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bağkur, SGK prim borçlarınızı yine yapılandırabilirsiniz. Hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

7143 yapılandırma ödeyemiyorum ne yapmalıyım ?

Ödeme yapamıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilmektedir. Birincisi sistemden kaynaklı olabilmekte. Sorgulamayı yanlış yapıyor olabilirsiniz. Son şekilde da yapılandırmayı düzenli ödemediğiniz için ihlalden kaynaklı yapılandırma bozulmuş olabilmektedir. Net bilgi için SGK ya da vergi dairesine uğramanızı öneririz.

7143 yapılandırma ödemesi yapılan bankalar

SGK ve Vergi Dairesinin anlaşmalı bulunduğu bütün bankalardan yapılandırma ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Genel şekilde bankaların hepsinde ödeme seçeneği var lakin şube ağı geniş olan ve yapılandırma ödemesi yapabileceğiniz başlıca bankalar alt taraftaki bu gibi sıralayabiliriz;

 • Akbank,
 • Deniz Bank,
 • PTT,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıf Bank,
 • Halk Bankası,
 • T. İş Bankası,
 • Yapı ve Kredi Bankası,
 • TEB,
 • Kuveyt Türk,
 • Garanti.

7143 yapılandırma bozuldu ne yapmalıyım ?

Yapılandırma yaptıktan sonra;

 • Bir takvim yılında ikiden fazla taksidi geç öder ve ya hiç ödemezseniz,
 • Cari çağa vergi ya da SGK borçlarınızdan ikiden fazla ayı zamanında ödemezseniz,

Yapılandırma bozulur. SGK yapılandırmasında Şayet sırf cari dönemlere ait borçlarınızı ödemediğiniz için yapılandırma ihlal olmuş ve bozulduysa bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik merkezi’ne dilekçe vererek düzelttirebilirsiniz. Vergi yapılandırmanız bozuldu ise zaman kaybetmeden vergi dairesine müraacat ederek düzeltme imkanı olup olmayacağı meselesi için bilgi rica edebilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar