2021 Stajyer Maaşları Yatacak mı ?

2021 Stajyer Maaşları Yatacak mı ? Son yıllarda stajyer öğrencilerin en çok aşırı sordukları soruların başında bu gelmekte. Malum pandemiden ötürü okulların yüzyüze eğitime açılması zor şekilde görülmekte.  Uzaktan ve online eğitim devam edecek bu gibi görünüyor. Peki stajyer maaşları yatacak mı ?  Staj parası yatacak mı 2021 sorusunun cevabına geçmeden evvelinde güncel 2021 stajyer ücretine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Stajyer maaşları yatacak mı son dakika gelişim göstermesi nedir ?

Maaşlarla ilgili hem Ulusal Eğitim Bakanlığı ilgili birimleri, hem Halk Kurumları, koordinatör öğretmenler ve Halk Kurumları ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda varılan kanaat şudur;

  • Kamu Kurumları maaşları ödeyebilmek için Ulusal Eğitim Bakanlı’ğından ova bekliyor. Bu ova gelmeden ödeme yapamıyorlar. Netice şekilde Halk Kurumlarında maaş ödemeleri ile ilgili belirsizlik devam ediyor ve ova bekleniyor. Ova gelirse ödemeler yapılacak. Biz ödemelerin yapılacağını bekliyoruz.
  • Özel sektörde devlet desteği  ödenmeyeceğinden çoğu özel alan işvereni maaşları ödemeyecek bunun gibi görünüyor. Özelde staj yapanların maaşların ödenip ödenmeyeceği yüzde yüz staj yaptıkları işyerinin inisiyatifine kalmış yani.

Özelde staj paraları neden yatmıyor 2021 ?

Bu aralar o kadar aşırı soru geliyor ki. Özellikle bazı öğrenciler hepimizin maaşı yattı benim stajyer maaşları neden yatmıyor sorusunu sormaya başlandı. Özelde staj görenlerde bu daha fazla. Bildiğiniz üzere stajyer çalıştıran işletmelere çalıştırdıkları stajyerlerin çalışan sayısına göre 1/3 ya da 2/3’ünü devlet ödüyordu. Koronadan ötürü destek Nisan ayından sonrasında yapılmayacak. Böyle olunca da özel alan işverenlerinin çoğu maaş ödemeyecek benzeri görünüyor.

Staj maaşı yatacak mı meselesinde resmi 1 İzah yapılırsa sayfamızdan duyurusu yapılacaktır. Lütfen paylaşımızı okuduktan sonrasında merak ettiklerinizi sıkıntı. Zira sorularınızın yanıtını paylaşımımızda verdim.

Bu arada Şayet Kamu’da ve özel sektörde  sigorta primleriniz ödendi ise maaş da ödenecek manasına gelebilmekte. Staj hizmetlerinize ilişkili olarak sorgulamayı e-devletten yapmak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar