2021 Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar Oldu ?

Özel güvenlik maaşları bireyin sertifikasının olup olmadığına, çalıştığı Kuruluşa ya da işyerine ve çok sayıda faktöre göre değişkenlik göstermekte. 2021 yılında özel güvenlik görevlisi şekilde çalışanlara ödenecek en düşük maaş hesaplamasında asgari ücret esas alınırken asgari ücret üstünde maaş ödenmesi de insanın çalıştığı işyerine, pozisyona, silahlı ya da silahsız oluşuna göre fark  etmektedir.

2021 asgari ücretin belirgin olması ile yanında 01 Ocak 2021 tarihsel ile 31 Aralık 2021 tarihleri arası güvenlik görevlilerine ödenecek en düşük ve en yüksek halk güvenlik maaşları, silahsız ve silahlı güvenlik görevlisi maaşları, kadrolu özel güvenlik maaşları  tutarları da belirgin oldu. Bununla beraber güvenlik görevlisi olma ve güvenlik görevlilerinin emeklilik kurallarını da paylaşımımızda bulabilirsiniz.

Özel güvenlik görevlisi olma kuralları 2021 ?

Diğer bütün mesleklerde bulunduğu bunun gibi güvenlik görevlisi olabilmek de belirgin şartlara bağlanmıştır. Bu koşulları şu biçimde sıralayabiliriz;

 • Türk vatandaşı olmak,
 • En az İdadi bitirmiş olmak,
 • En az 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Silahlı alacaksanız en az 21 yaşınızı tamamlamış olmanız,
 • Herhangi 1 suçtan ötürü hüküm giymemiş olmanız ve devlet haklarından yararlanabilmek için yasağınızın olmaması gerekiyor.
 • Güvenlik görevlisi olabilmeniz için sağlık engeli olmaması,
 • Ayrıca lüzumlu olan temel eğitimi de tamamlamış olmanız gerekir.

Özel güvenlik görevlisi başvurusu için istenen belgeler 2021

İlk müracaat için istenen belgeler şunlardır;

 • Öğrenim durumu belgeniz,
 • Sağlık raporu ( Aile hekiminizden alabilirsiniz)
 • Sabıka kaydı ( E devlet sisteminden pratik olarak alabilirsiniz.)
 • İkametgah belgesi ( e devletten alabilirsiniz)
 •  Vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e devletten alabilirsiniz)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Fotoğraf.

2021 özel güvenlik maaşı ne kadar oldu ?

Özel güvenlik görevlisi maaşları çalışılan işletme ve Halk Kurumu’na göre farklılık göstermektedir. Örneğin Kamuda kadrolu güvenlik maaşları ile sözleşmeli pozisyonda çalışanlar ya da silahsız güvenlik maaşı ile özel güvenlik silahlı maaşları birbirinden türlü oluyor. Bu sebepten aşağıda ayrı başlıklar şeklinde ortalama maaşlara söz ettik. Maaş tutarlarına geçmeden evvelinde AGİ dahil net asgari ücret tablosu ve brütten nete maaş hesaplama tablosu için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Silahsız özel güvenlik maaşları 2021

Silahsız güvenliklere ödenen özel güvenlik silahsız maaşları silahlı olanlara göre azda olsa daha düşüktür. Ödenecek net maaş asgari ücretten az olamayacağı için silahsız güvenliklere çalıştığı işletme farkı gözetilmeksizin ödenecek en düşük net maaş 2021’de 2.825,90 lira olacaktır. Bu maaş bekar ve çocuksuz güvenlik için asgari geçim indirimi dış maaş tutarıdır. eğer şahıs evli ise alınacak maaş bunun üstünde olabilecektir. Çalışılan Kurum, işyerinin özel ya da halk olması ve çok sayıda kritere göre maaşlar farklılık gösterebilir.

Silahlı güvenlik maaşları 2021

Silahlı özel güvenlik maaşları en düşük net asgari ücret seviyesinde olabilmektedir. Tabi genel şekilde güvenlik görevlilerine ödenen maaşlar net asgari ücretin %10’nundan fazla bulunur. Bu halde ortalama güvenlik görevlisi maaşları 3200-3500 TL civarında olur. Fakat silahlı güvenlik görevlisi sertifikası olanlara özelikle Halk Kurumlarında yüksek maaş ödenmektedir. Ortalama şekilde 2021 yılında silahlı güvenlikler eş, aile yardımı ile beraber ödenen silahlı güvenlik maaşı tutarı 3500-4000 lira civarındadır.

Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları 2021

Kamuda kadrolu şekilde çalışan güvenlik görevlilerinin maaşları tabi ki özelde çalışanlara nazaran yüksek bulunmaktadır. Taşeron iken devamlı işçi kadrosuna güvenlik görevlisi şekilde geçenlere ortalama şekilde 2021 yılında ödenen aylık miktarı 4000 liraya yakındır. Kamuda çalışan özel güvenlik maaşları Bazı Kurumlar’da  bunun üstünde de olabilmekte. Kamuda devamlı işçi kadrosunda güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız İşkur aracılığı ile verilen devamlı işçi ilanlarını takip etmeniz gerekiyor.

Belediye güvenlik maaşları 2021

Belediyelerde misyon oluşturan güvenlik görevlilerinin çoğu devamlı işçi kadrosuna geçerek kadro almış kişilerden oluşmaktadır. Hem bu bireyler hem de belediyeye bağlı işletmelerde çalışanlara ödenen belediyede güvenlik maaşları da devamlı işçi maaşlarına yakın olabilir. Bu kapsamda belediye özel güvenlik maaşları ortalama şekilde 3500-4000 lira bünyesinde değişmektedir.  Belediye güvenlik görevlisi maaşları medeni vaziyet ya da çocuk sayısı niteliğine göre daha da fazla olabilmektedir.

Hastane güvenlik görevlisi maaşları 2021

Hastanelerde taşeron şekilde çalışan güvenlik görevlileri 2018/Nisan ayından itibaren devamlı işçi kadrosuna alınmışlardır. hastane güvenlik maaşları 2021 yılı için 4000 lira civarında olabilmektedir. Hastane güvenlik maaşı medeni vaziyet ve çocuk sayısına göre daha fazla da olabilir. Hastanede güvenlik görevlisi şekilde çalışmak istiyorsanız İşkur anlamında verilen devamlı işçi ilanlarını takip etmeniz gerekiyor.

Havaalanı güvenlik maaşları 2021

Havaalanında güvenlik işlemleri özel güvenlik şirketleri anlamında yürütülmektedir. Buralarda ödenen havaalanı güvenlik görevlisi maaşları özel sektördeki işyerlerine göre azda olsa fazladır. Tabi bunun için belirlenmiş standart 1 maaş yok. Bu vaziyet yine  güvenlik şirketinin politikasına göre belirlenmektedir. Bazan havalimanı güvenlik maaşları 2900 lira şekilde ödenirken kimisi 3500  lira ödeyebilmektedir. Ama en düşük maaş tutarı 2825,90 liradan az olamayacaktır.

Banka güvenlik görevlisi maaşları 2021

Bankaların çoğunda güvenlik işlemleri özel güvenlik şirketleri aracılığı ile sağlanmaktadır. Çok az banka kendi kadrolu elemanını çalıştırmaktadır. Bankanın kendi kadrosuna aldığı güvenlikler silahlı da olduğundan ortalama şekilde banka güvenlik maaşları 3500 lira civarında olabilir. Lakin hizmet özel güvenlik şirketinden alındıysa maaşlar bunun altında ve asgari ücrete yakın olabilmektedir.

Site güvenlik maaşları ne kadar 2021

Siteler ülkemizde yoğun şekilde fazlalaşmaya başlanmıştır. Tabi buralarda da güvenlik görevlisi istihdamı sağlanmakta. Site güvenlik görevlisi ücretleri  bazı istisnalar dış asgari ücretin net tutarı kadar ödenmektedir. Ortalama şekilde net maaşları 2021 yılı için 2900 liradan başlamakta ve 3500 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Burada site yönetimi sebebiyle kararlaştırılan ögg maaşları ciddiyet arz etmektedir.

Sürekli işçi güvenlik görevlisi maaşları 2021

Kamuda özel şirketlere bağlı çalışırken kadroya alınanlar ile İşkur kanalı ile Kurumlara alınanlar devamlı işçi kadrosunda alınmaktadırlar. Devamlı işçi pozisyonuna geçen kadrolu özel güvenlik maaşı 2021 yılı için net şekilde ortalama 4000TL civarındadır. Devamlı işçi şekilde hastanede güvenlik görevlisi maaşları ile Öbür Kurumlarda çalışanlar bünyesinde çok aşırı maaş farkı bulunmamaktadır.

Okullarda özel güvenlik maaşları ne kadar 2021

Okullarda özel güvenlik görevlisi hizmetleri genel şekilde cemiyet yararına çalışma programı ile İşkur aracılığı ile ve geçici şekilde sağlanmaktadır. Bu kapsamda genel anlamda asgari ücretin %20’si üstünde net maaş ödemesi yapılır. Ortalama net maaş 3000 TL civarında olmaktadır.

İBB güvenlik maaşları 2021

İstanbul Büyükşehir Belediye’si de fazla oranda güvenlik görevlisi istihdam eden kuruluşlar bünyesinde yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi genel şekilde özel kuruluş aracılığı ile güvenlik hizmetlerini sunmaktadır. 2021 yılı için ortalama net maaşları 4000-4500 TL bünyesinde değişmektedir.

Özel güvenlik maaşları ne süreç artacak ?

Maaş zammı asgari ücrete bağlı şekilde verilen güvenlik görevlilerine maaş zammı her yıl Ocak ayından itibaren verilmekte. Lakin Temmuz ayında da özel alan işverenleri ilave zam verebilmektedir. Genel şekilde asgari ücret zammına bağlı olduğundan zamlar 01 Ocak zamanından sonrasında verilir ve maaşlar bu tarihten sonrasında artmaktadır.

Özel güvenlik emekli maaşı ne kadar olur ?

Silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaş tutarlarına değindikten sonrasında gelelim emekli olduğunda 1 güvenlik görevlisinin ne kadar emekli maaşı alacağı hususuna. Çalışırken sigortası ekseriyetle asgari ücret üstünden ödenenlere 2021 yılı için bağlanacak en düşük emekli maaşı 1500 TL olabilmektedir. Şayet sizin sigorta primi asgari ücretin üstünde ödendiyse emekli olduğunuzda alacağınız emekli maaşını öğrenmek ve hesaplamak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik görevlisi emeklilik koşulları 2021

Kamuda çalışan güvenlik görevlilerin haricindekilerin emeklilik koşulları 4a sosyal sigortalar kurumu kapsam gereğinde değerlendirilir. İlk defa 2021 yılı ve sonra sigortalı şekilde çalışmaya başlayan kadınlar 58 ıslak ve 7200 günle emekli olabiliyorken beyler ise 60 ıslak ve 7200 günle emekli olabiliyor.  Kamuda memur şekilde çalışan güvenlik görevlilerin emeklilik koşulları ise emekli sandığına göre değerlendirilmekte. Hemen sayfamızı ziyaret ederek ilk işe giriş tarihinize göre emekli olabileceğiniz tarihsel öğrenebilirsiniz.

2022’de özel güvenlik maaşları ne kadar olacak ?

2022 asgari ücret zammı dikkat çekici olduğunda özel güvenlik görevlisi 2022 maaşları da netleşecek ve sayfamızda güncel tutarları bulabileceksiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar